Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasonló helyzetben gyomorfekél...

Hasonló helyzetben gyomorfekély után?

Figyelt kérdés
Kb 8 hónapja volt gyomorfekélyem, tükrözéssel megallapították. Akkor szedtem rá egy rakat gyógyszert meg savcsökkentőt, amit azota is kell. Most megtükröztek újra, a fekély elmúlt teljesen, valami pici gyulladásszerű foltot láttak, de mintát vettek belőle és elvben nincs semmi baj mostmár igazából a gyomrommal. De a fájdalom viszont megmaradt, nem olyan erősen mint mikor volt fekély is, de azért elég rossz érzés. A kajára figyelek, nem eszem olyan dolgokat ami kikészítheti, de ettől sem lesz jobb. Az orvos így nem tud semmit mondani igazából segítségnek. Az igaz hogy alapvetően nagyon stresszes vagyok (egyetemen nehéz szak, családi helyzet, plusz egy másik betegség amivel folyton kórházba mehetek) de sajna ezeket nem tudom csökkenteni, mit tudnék tenni, hogy ne fájjon ennyire?

2023. febr. 17. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Görcsoldó+fájdalomcsillapító a tüneteket kellene, hogy csökkentse. Az irritáció ellen azt teheted hogy allergiákra, intoleranciára kivizsgáltatod magadat és semmi olyat nem eszel, ami irritálja. Az allergéneken kívül az erős fűszereket is ki kellene hagyni. A pici gyulladásszerű folt is egy irritált terület, erre tejszín vagy gyógyszer segíthet, hogy begyógyuljon.

A stresszt muszáj csökkenteni, érdemes lehet akár pszichológus segítségét is igénybe venni. A másik betegség és a rá szedett gyógyszereid is befolyásolhatják a gyomrod állapotát.

2023. febr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kicsit későn írok de remélem nem hallgattál az előttem szóló válaszára,a fájdalomcsillapító tiltólistás,hisz a H pylori után a legjelentősebb fekély okozó.

Próbálkozz probiotikummal,L-glutaminnal,U-vitaminnal,Salvus vízzel és cinkkel.

2023. jún. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!