Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek, hogy jobban legyek?

Mit tegyek, hogy jobban legyek?

Figyelt kérdés
Teganap óta hányok meg hasmenésem van, lázas is vagyok, nagyon rosszul érzem magam. Enni alig tudok, fáj a gyomrom és álmos/aluszékony vagyok. Most is kb fél órája vagyok ébren, de mindjárt elnyom az álom.

2023. febr. 24. 20:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Orvosi javaslat (vedd figyelembe, hogy nincs-e ismert gyógyszerallergiád!!!, illetve olyan alapbetegséged, mely az általam javasolt gyógyszerek szedését kizárhatja.

1. Hányinger csillapítás Daedalon kúppal (a tabl-t kihánynád), ez kb. 20-30 perc alatt eléri a hatásmaximumát.

2. Ezután folyamatosan, apró kortyonként folyamatos folyadékpótlás, az első 1-2 napban ún. rehidráló porokkal kiegészítve (ORS), ezt a patikus tudni fogja.

3. Nulldiéta az első nap, majd folyamatosan “lehet felépíteni” a táplálkozást a többi nap, a weben rengeteg ilyen ajánlás található.

4. A hasmenést lehetőleg ne csillapítsd, így távoznak a kórokozók.

5. Rendszeres tisztálkodás és kézmosás, lehetőleg aszeptikus szerekkel.

6. Amennyiben a panaszok a kezdettől számított 3-4 napon belül nem enyhülnek, vagy új panasz jelentkezik, mindenképp lásson orvoskollega.


Fenti ajánlások vírusos eredetű gyomor- bélhurutra vonatkoznak, lehet azonban még számos ok, ezt ne feledjük. Ha szubjektív okokból mindenképp szükséges a hasmenés csillapítása, a Smecta, ill. annak hatóanyagával egyenértékű készítményeket ajánlom.

Végül: pihenés, folyadékpótlásra szénsavmentes italok, 3*1-2 tbl. Vitamin B6 (az is hányinger csillapító), vitaminok és persze probiotikum (pl. Normaflore). Érdemes egy COVID tesztet is csinálni (patikában kapható, nem drága). Jobbulást kívánok, esetleges további kérdéseidre szívesen vàlaszolok akár itt, akár privát üzenetben.


Tisztelt Kérdező!

Tájékoztatom, hogy az általam írt válasz informatív jellegű, célja leginkább az, hogy az adott kérdéssel kapcsolatban a legjobb tudásom szerint tájékoztassam Önt. Orvosi diplomával és érvényes működési engedéllyel rendelkezem, azonban bizonyos, hogy a medicina szerteágazó keretein belül mindent átfogó ismerettel sem én, sem a többi orvos sem rendelkezhet, de természetesen a kérdésének megválaszolása előtt—amennyiben szükségesnek látom—, tájékozódom az adott kérdést illető legfontosabb szakmai irányelvekről, valamint a Bizonyítékokon Alapuló Orvoslás (Evidence Based Medicine) ajánlásait veszem figyelembe, kiegészítve saját ismereteimmel és tapasztalataimmal.

Mindazonáltal tudnia kell, hogy egy kórkép kezelését számos tényező befolyásolhatja (pl. a beteg neme, kórelőzménye, fennálló egyéb betegségei, rendszeresen szedett gyógyszerei, genetikai tényezők, káros szenvedélyei, stb.), melyekről nekem egy anonim platformon nyilvánvalóan nem lehet tudomásom.

Ezért aztán válaszom semmiképpen nem tekinthető orvosi utasításnak, az Önt ismerő kezelőorvosnak az instrukciói szükségesek gyógyulásához, jóllétéhez; még ha a kollégával a véleményünk nem is egyezik, az egészségügyi jogszabályok—bizonyos keretek közt—lehetővé teszik a gyógyítás szabadságát (1997. évi CLIV. Tv. —>egészségügyi törvény), természetesen a beteg tájékoztatásával egyidejűen.

Tudnia kell, hogy válaszadásom nem minősül egészségügyi tevékenységnek, anyagi haszonszerzési motiváció nem áll mögötte.

2023. febr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!