Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet hogy sztrókom van?

Lehet hogy sztrókom van?

Figyelt kérdés

Elkezdett zsibbadni az arcom bal oldala illetve a bar karom is kicsit

Minimalisan, de erzem

Illetve faj a fejem egy kicsit

Meg vagyok ijedve mert ilyet meg nem ereztem.

Mikor hivjak mentot? Ez sztrok?

Mi szamit sulyosnak?

Nagyon felek…



2023. márc. 12. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Sürgősségit/ügyeletet hívd fel, kerdezz rá
2023. márc. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudod emelni egyszerre a két kezed, ha kinyújtod a nyelved, egyenes és könnyen megy? Ha mosolyogni próbálsz, szimmetrikus?
2023. márc. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vagy?
2023. márc. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fél oldali arc zsibbadás az már azért elég komoly dolog, főleg ha más végtag is társul hozzá.


Érdemes ilyenkor a mentőszolgálatot felhívni, ha úgy ítélik meg, hogy nem szükséges akkor úgy sem küldenek ki senkit. Ráadásul a mentőknél nagy előny, hogy tapasztaltabbak az ilyen esetekkel kapcsolatosan és sokkal rutinosabban fel tudják mérni, hogy sztrókod van e vagy esetleg csak pánikroham.

2023. márc. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én már járni se tudtam, mikor kihivtam a mentőt stroke miatt.Telefonon azt mondták, nem stroke, de azért kiküldenek valakit. Magas vernyomást mértek, és szinte lebasztak, hogy ezzel háziorvoshoz kell menni. Beszédem jo volt, csak a karom meg a lábam nem müködött, meg szédültem.Azért szerencsére bevittek. Bent is lecsesztek az elején. Aztán pár vizsgálat után kiderült, hogy strokeom volt, több honap után sem müködnek még rendesen a vegtagjaim...


Mindenképp vizsgáltassd ki magad!


Ha a dolog után jobban lettél, akkor is el kell menni mihamarabb orvoshoz, mert lehet, hogy TIA-d volt.

2023. márc. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bevettem egy cataflamot a fejfajasra es el is mult utana..a fejfajas is meg a zsibbadas is

Azota semmi bajom nem volt.

A vegtagjaimat tudtam mozgatni, beszelni is tudtam nyelvemet is tudtam mozgatni.

Nem tudom mi volt ez.. egyebkent hipohonder vagyok meg eros szorongasom van..

Mindent bekepzelek magamnak.

Nyilvan ettol fuggetlenul ereztem a zsibbadast meg mas tuneteket…

Nem tudom mi lehetett

Mert annyira nem voltam szarul hogy mentot hivjak csak megijedtem..

Remelem nem lesz tobbet.

2023. márc. 15. 20:56
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyebkent hormonproblemaim is vannak emellett vitamin hianyaim is ugyhogy lehet amiatt ereztem ezt

Nem tudom

Az is lehet tenyleg sztrokom volt.

Egyebkent 23 eves vagyok

Tudom h inkabb idos korban van erre esely vagy 50 ev felett inkabb de hat mondom lehet en vagyok a kivetel

2023. márc. 15. 20:57
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem túl misztifikáltad keményen. Ezt csak azért mondom mert én is szorongással küzdök és ugyan ilyen tüneteim szoktak lenni egy rosszabb napon. Én nem vagyok hipochonder tehát nem dumálok be magamnak azonnal agyvérzést vagy bármit de tudom milyen rossz érzés.
2023. márc. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!