Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csikar és megy a hasam valamin...

Csikar és megy a hasam valamint hányok is, mit csináljak hogy jobban legyek?

Figyelt kérdés

Suli előtt ettem egy kínai büfében, rá két órára óra közben hangosan morogni, csikarni kezdett a hasam ezért kikéreckedtem a mosdóba. Út közben egy nagyobb gyomormorgás után sikerült telefosmom a nadrágom. Nagyon gáz szitu volt :( A WCn több mint egy órán keresztül ment a hasam és hánytam egyszerre, ami azért volt rossz hiszen amikor a WCbe hánytam sikerült mégegyszer befosnom :(

Segítsetek, nagyon fáj és csikar a hasam, borzasztó rosszul vagyok, alig marad meg bennem valami.

A suliból haza lettem küldve , de út közben be kellett mennem egy bevásárlóközpontba fosni, mivel hazáig tuti befostam volna..

Szerintem most egy darabig nem eszek majd kínait 🤢💩🤮



2023. márc. 13. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Gyomorrontàs esetén célszerû megszabadulni azoktòl az anyagoktòl amik ki akarnak jönni és minél több vizetet kell innod, hogy hidraltàljad a szervezetedet és, hogy oldjad a kellemetlen savas marò érzést. Érdemes ilyenkor a sok viz mellett (ne egyszerre igyàl sokat, tartsàl szûnetet a kortyok között) - nem forrò - gyògyteàt példàul, kammilla teàt igyàl. Hànyàs utàn ne fogyasszàl terhelô étfleket, lehetôleg könnyû étel a jò, ami felszivja a gyomorsavat, pl: hàztartàsi keksz, piritòst, piskòtàt, kétszersûltet.
2023. márc. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jah, a sok víz segít ! És először ropi/főttkrumplit egyél. Aztán ha jobban vagy - akármit (egy kínaira a vendégem vagy ;)

De ha nem csillapodik a helyzet, akkor orvost ajánlok (akár ételmérgezés is lehet) :|

2023. márc. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 NTBS ***** válasza:
Jobbulást kívánok neked. A nagyja kijött. Viszont ne egyél kínait.
2023. márc. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Egész éjjel a WC-re jártam, hánytam és fostam vizszerűen. A hasam meg mindig háborog, de már egy picit jobban vagyok mint voltam 😊

2023. márc. 14. 07:30
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Széntabletta, napi 2-3 alkalommal kb. 5 szem, hascsikarás ellen a Bolus adstringens kiváló, napi 1 szem 2 napig elegendő.
2023. márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem javaslom, amit az 5-ös mond !

Nem tudom mit ettél a kínaiban, de aminek ki kell jönnie, annak ki kell jönnie !

A "kínaiBÜFÉBEN" a higéniahiánya és az igénytelenség eléggyakori.

- Igyál sok vizet, azt hagyd hogy kijöjjön aminek ki kell jönnie...

2023. márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!