Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az alábbi MRI értelmezését...

Az alábbi MRI értelmezését szeretném kérni? Elnézést a hülye fogalmazásért, de a gyakori normálisan feltett kérdést nem enged kiírni.

Figyelt kérdés

A koponya kontrasztos MR vizsgálata.

A koponyáról axialis SWI, diffúzió, T2 súlyozott, natív és posztkontrasztos T1 FFE, coronalis FLAIR,

valamint posztkontrasztos sagittalis 3D T1 súlyozott sorozat készült.

MR berendezés: Philips Achieva 3.0T

Felhasznált kontrasztanyag: iv. Dotarem 0,5 mmol/ml

Az előző, 2022. 09. 23-án készült MR felvételekkel végeztem összehasonlítást.

Az előző vizsgálat során bal oldalon frontalisan kimutatott meningeoma időközben eltávolításra került. A bal

frontalis lebenyben kb. 2 cm-es területen látható, a T2 súlyozott és FLAIR képeken inhomogénen magas

jelintenzitás. A műtéti terület fölött a dura vaskosabb, intenzívebben halmoz. Recidiv meningeoma nem

mutatható ki.

A bal oldalkamra compressioja megszűnt, jelenleg a kamrarendszer szabályos helyzetű, mérsékelten tágabb.

A középvonali dislocatio is megszűnt.

A hátsó scala jelenleg is szabad.

Vélemény:

Postoperatív elváltozások a bal frontalis régióban.

Recidiva nem ábrázolódot


2023. márc. 16. 09:34
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem egyértelmű, de a beutaló orvosod majd megmondja, helyette senki sem fogja tudni véleményezni. Nem vagyok orvos, így csak azt írom amit én gondolok, ez alapján semmi teendő nem lesz, kontrollálni kell majd időnként.
2023. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!