Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egész nap fáj a gyomrom a...

Egész nap fáj a gyomrom a savtól de főleg reggel szinte már majdnem hányásig rosszul vagyok reggelente. Melyik a legjobb patikában kapható savlekötő ameddig nem jutok el orvoshoz?

Figyelt kérdés

2023. máj. 2. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Szódabikarbóna
2023. máj. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kólauborkával ***** válasza:

Lefekvés elött mit eszel iszol?

Én eleve ha eszem akkor savas leszek, de pl narancslével szó szerint hánynom kell reggelre.

2023. máj. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lefekvés előtt már semmit. Akkor reggelre rosszul leszek még jobban. De ehetek csak kekszet is napközbe ugyan olyan rosszul vagyok barmit eszek
2023. máj. 2. 10:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó kis reflux, nekem is lett.


- szódabikarbona valóban segít, de ezt nem szabad állandóan tolni, csak max 1-2 alkalommal amikor tényleg xar.


Étkezések is sokat enyhithetsz rajta:

- Ne igyal magában kávét, főleg ne ehgyomorra ( a kávé csersavtartalam is felcseszi a savat)

- szinten kerüld a szénsavas üdítőket, citrusféléket

- az erősen fűszeres kajákat: bors, csípős, stb..

- elvileg a paradicsomos ételek is, de én azokat azóta már jól toleralom

- lefekvés előtt 2-3 órával ahogy írod is, már ne egyél.


Ha bemész a gyógyszertárba és elmondod mire keresel vény nélküli szert, fognak tudni ajánlani.

Ja igen, ami a párommal segített még az a reflux tea: drogériában is lehet kapni, de szerintem gyógyszertárban is. Esténként kortyolt el belőle.

2023. máj. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: próbáld meg picit megemelni a felsőtested, hogy a sav kevésbé áramoljon vissza a gyomorból a nyelőcsövedbe. (Ha rakeresel arra h reflux párna, látod kb mire gondolok, én is próbáltam így megemelni, persze nem mindig tudtam kivitelezni)
2023. máj. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lúgos nyers étrend kell sok normál viz ivás .
2023. máj. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Reggel ahogy kimegyek a fürdőbe, pisilés után az odakészített pohárba teszek egy kiskanál szódabikarbónát 1 dl vízbe, megkeverem és megiszom (sós ízű). Utána indulhat csak a napom. 1kg szódabikarbóna 5-600 Ft, egy évre elég. De vehetsz Salvus vizet is, az 1000 ft körül pár napi adag egy palack, ugyanaz a hatás. Semmi bajod nem lesz a szódabikarbónától. A többi tanács is jó, de lényeg, ne egyél 2 órával lefekvés előtt már semmit és deréktól enyhén megemelt fekhelyen aludj, ne csorogjon vissza a nyelőcsövedbe a gyomorsav. Gyógyszertárban is van többféle vény nélkül kapható savcsökkentő, de szedek orvos által felírt Esomeprazol Sandozt napi 2×1-et. Elmúlni nem fog a reflux, de kikísérletezheted a neked legjobban használó módszert és a tünetek erősségéhez igazítod magadnak. Ezt más nem tudja megtenni, magadnak kell kitapasztalni, mit ehetsz, hogy alkalmazd a savcsökkentő módszereket. Tudod: ..segíts magadon.. :)
okt. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!