Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Köldöknél övszerű fájdalom és...

Köldöknél övszerű fájdalom és Köldök váladékozás mire utal?

Figyelt kérdés

Vasárnap beteg voltam hánytam és ment a hasam (az ismerőseim közül többen is hánytak, valószínű hogy valamit elkaptunk) ezután a köldököm környékén övszerű fajdalom lépett fel, a hátamban is éreztem. Már többször is jártam így de most jobban fájt, illetve puffadok is nagyon. Feszít az egész alhasam környékén és közepén is. Egy ideje észrevettem hogy a köldökom váladékozik, nem tudom lehet e valami összefüggés.

Egyébként úgy általában sokat megy a hasam, vagy nagyon lágy a székletem ami sárgás szinu. Ma mentem volna az orvoshoz de valamiért nem rendelt. Holnap újra próbálkozom.

Addigis gondoltam megkerdezem járt e már így valaki vagy esetleg mi lehet ez szerintetek ?

Már régóta húzom halasztom egyébként ezt a dolgot mivel mindig dolgozom.

21/L



2023. máj. 10. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha többnyire lágy a székleted és sárgás színű és ehhez még puffadás is hozzátársul, akkor érdemes leoltatni székletmintát. E.colira úgy is megnézik, ha az eredmény az, hogy nem tenyészett ki, akkor esetleg lehet bizonyos időközönként normaflore-t szedni vagy akár jó az is, ha minden nap iszol egy ilyen ivójoghurtot, amiben van élőkúltúra, pl. actimel. Ha most elkezded, mielőtt még orvoshoz mennél, az sem baj! Gondot nem tudsz okozni vele! Nálam ez oldotta meg az ilyen problémát. Mély köldököd van, ha jól sejtem. Emiatt nem feltétlen kell aggódnod, de azért mondd el az orvosnak. A mély köldöknél előfordul ilyen gyulladás, sokan észre sem veszik.
2023. máj. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A köldök körüli övsezrü fájdalommal célszerü felkeresni orvost, föleg, ha már többször volt ilyen, ez ugyanis epe vagy hasnyálmirigy problémakra utal, és egyikkel sem jó játszani.
2023. máj. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ezt a kifejezest olvastad-e, igen, maj, hasnyalmirigy. Pl ha van erzekenyseged, egy hanyos virus vagy etelmergezes nalad kihozott valamit, ami megvolt. Orvos, labor.
2023. máj. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos akár bélprobléma miatt is váladékozhat a köldök, valakinek ezt írta a doki: "Kedves Tami!


Köszönöm, hogy hozzám fordult problémájával. A "váladékozó köldök" hátterében több dolog állhat. Köldökünk egy "elzáródott járat", mely az embrionális korban kötötte össze a májunkat édesanyánk méhlepényével. A születésünk után ez elzáródik, hegesedik. Hasfalunk ezen pontján a leggyengébb és bár a köldök bezáródott, de egy erős szalag még összeköti a májjal a hasüregen belül. A váladékozás oka lehet sérv a hasfal gyengesége miatt, ún. fistula (járat) mely a köldököt a bőr alatti kötőszövettel, vagy rosszabb esetben a hasüregi szervekkel köti össze, és ok lehet még, ha erős trauma, megerőltetés hatására a májat a köldökkel összekötő szalag (lig. teres hepatis) megszakad, elszakad. A kezelés is az októl függ.


Épp ezért kérem panaszaival személyesen keressen fel egy sebészeti szakrendelést.



Minden jót kívánok!



Dr. Fedor Roland"

2023. máj. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!