Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy tulmukodes okozhat...

Pajzsmirigy tulmukodes okozhat izomgyengeset, neuropatias fajdalomhoz hasonlót?

Figyelt kérdés
2023. máj. 13. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:

a pajzsmirigy túlműködés tünetei leginkább az idegesség, kis remegés, izzadás, melegintolerancia, esetleg hasmenés, fogyás stb.

de előforudlhat akáz izomgyengeség is, neuropátisá fájdalom nem tipikus tünete, viszont nem lehet kizárni

Egész egyszerűen kiderítheted az okát, egy TSH vizsgálatot kell kérned, sima vérvétel, nem fáj, másnapra már tudni fogod. :)

2023. máj. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A TSH értékem 0.15 lett, már kértem is időpontot endokrinologushoz.

Erős izomfajdalmaim vannak, fájnak a vadlijaim, karjaim,hátam, ezért kértem teljes labor vizsgálatot. Egyelőre csak TSH értékem kicsi, várok a többi eredményre.

2023. máj. 14. 12:19
 3/5 anonim ***** válasza:

ft3 és ft4-et nem néztek?

elméletileg ha csillagos érték a tsh akkor automatikusan nézik, és így lehetne megállapítani, hogy alulműködésed van-e. na meg pm ultrahang (ide háziorvos is beutalhat)

egyébként, hogy alacsony a tsh-d az lehet pszichoszomatikus, de amiatt is lehet, hogy túl sokat edzel... szóval igen, okozhat ilyen tüneteket.

remélem minél hamarabb eljutsz dokihoz, addig is kerüld a jódozott ételeket.

2023. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem alul, hanem túlműködésed, bocsi
2023. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ft4 rendben van. Igazából szülés után vagyok, ez már alapból stresszes időszak. Labor többi része teljesen rendben van, csináltam hatgerinc MRIt is. Pénteken megyek endokrinologushoz.🙏🏻
2023. máj. 17. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!