Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan győzzem meg apámat,...

Hogyan győzzem meg apámat, hogy jobban vigyázzon magára és orvoshoz is menjen?

Figyelt kérdés

Az első és legfontosabb gondom ezzel, hogy érzelmileg elérhetetlen, egész gyerekkoromban ez volt, soha nem beszéltünk meg semmit, én is ilyesmi lettem vele szemben. Egyszerűen kínosnak érzem, hogy beszéljek vele erről, de muszáj lesz, hogy én legyek a felnőttebb és megpróbáljam.

Először is diétáznia kéne, mert iszonyatosan egészségtelenül eszik és meg is van hízva, én kívülről látok rajta jeleket, hogy mi lehet a gondja (bár már kb akármi) és kinyírja magát, ha így halad tovább.

Mentálisan olyan, mint egy gyerek, elég dacos és makacs, tettem célzásokat, de semmit nem csinál, igaz nem is direkt mondtam neki. Nem tudom, talán azt hiszi, hogy elítélem vagy csesztetni akarom, de nem tudom hogyan mondjam el, hogy én támogatással és segítő szándékkal fordulok felé, nekem is vannak betegségeim. Nem csak az étkezésével kapcsolatban vannak gondok, de mással se megy el orvoshoz.

Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel? Tudom, hogy nem feltétlenül az én feladatom lenne ez, de meghalhat apukám. Azért félek kicsit, h leüvölt, dehát ezt le kell küzdenem.

Volt ilyen szülőtök, mit sikerült elérni nála?



2023. máj. 28. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

"Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel?"

Semmit. Aki nem tudja magáról, hogy beteg, azt nem lehet meggyógyítani.

2023. máj. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

"Volt ilyen szülőtök, mit sikerült elérni nála?"


Nekünk semmit, jó esetben jön egy olyan pofon az életében amikor rájön hogy össze kell szednie magát valaki miatt vagy nem...

Magadban kezd el temetni már most (nehéz lesz...) és gondolkodj a jövődön, nem éri meg ilyen ember miatt lelkileg maradandóan tönkre menni

Érdemes lehet értelmesebb tanárokra és barátokra számítani

2023. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, de egyébként felnőtt vagyok, a húszas éveim második felében járok már, tudom kicsit gyermetegnek hangzok, most hogy így visszaolvastam. 😅

Azt tudom, hogy szeret, bizonyos dolgokban elég támogató velem szemben, csak én nem tudom hogyan is kezdjek neki annak, hogy megbeszéljem ezt vele komolyan, a saját mentális állapotom akadályoz és ez az érzelem mentes kapcsolódás hozzá.

Szerintem még nem késő neki egyébként, úgyhogy nyilván nem temetem, de azt érzem, hogyha rosszabb lesz az állapota, akkor tényleg késő lesz.

2023. máj. 28. 14:28
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Az ő választása,felnőtt ember. Az én apukám is hasonló. Igen,diétázhatna,meg járhatna havonta szűrővizsgálatokra. De neki az az életforma nem kell. Valahol megértem.
2023. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:

Te a lánya vagy, igaz, kérdező?

Első lépésben ne várd, hogy megérted, mit miért tesz. Férfi és női lélek, férfi és női gondolkodásmód ég és föld. Még az agy anatómiai felépítése is eltérő. A férfi agyában pl mintegy 4x akkora területet foglalnak le a faj-, mint a létfenntartási funkciók. Ezért bátrabbak, vakmerőbbek, az életet kevésbé tisztelők a férfiak. A nők esetében ez az arány fordított, így nekik ez a fajta viselkedés teljességgel érhetetlen. Nekik fontos a biztonság, hiszen az utódok számára csak akkor tudják biztosítani, ha ők maguk is rendelkeznek vele. A férfi ÉLNI akarja az életét, nem csak túlélni. Mesélhetsz te neki koleszterinről, túlsúlyról, diétáról, csak megrántja a vállát és megy tovább teszi a dolgát, amíg a halál szele meg nem legyinti. Akkor rádöbben, hogy hiába hiszi teljesnek az életét, addig nem az, míg nem játszott az unokájával, és nem tanította meg azokra a bölcsességekre, amiket az évtizedek a hátára pakoltak.

2023. máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!