Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívritmuszavar vagy pánikroham?

Szívritmuszavar vagy pánikroham?

Figyelt kérdés

Tegnap délben hozzáértem a leállított kocsihoz és erősen megcsípte az ujjam. Utána felment a pulzusom 130-ra, a vérnyomásom 140/90 lett (amúgy 120/75 szokott lenni). Kb fél óra alatt minden visszaállt. Közben halálfélelmem volt, összevissza mászkáltam, nagyon féltem. Megkértem az Édesanyám, hogy jöjjön át hozzám egy napra a biztonság kedvéért. Nem is volt baj aztán. Egészen ma kora estig. Délután el kellett mennie 3 órára, azt mondta 6-ra hazaér. Nem jött, kezdtem gondolkodni mi van. Csináltam magamnak vacsorát, leültem enni. A 3-4. falat után éreztem, hogy felmegy a pulzusom (130), elkezdett remegni a kezem, halálfélelem, beszűkült gondolkodás, meg fogok halni. Közben, kb 4 perc az Anyám befutott, mondtam neki, hogy nagy a baj. Pulzusom akkor 110 volt. Féltem hogy elvisz a mentő! A vérnyomásom 138/86 volt. Kb fél óra alatt minden visszaállt.


Ami fontos: 1 éven belül 3 kardiológus vizsgált ki, szívultrahanggal, ekg-val. Nagy szaktekintélyek, magánban voltam. Mindig minden negatív lett. Szerintük pszichológushoz kéne fordulnom. Az egyikük azt mondta a szívritmuszavar az nem pont ilyen, hanem ok nélkül mintha fekve szaladnál, a pulzus úgy felmegy. Nem tudom, nagyon ijedt vagyok. Most se merek kikelni az ágyból, hátha megint elkezdődik az egész! Inkább fekszek. Volt valakinek egyik-másik betegség? Tudnátok írni valamit?


2023. jún. 1. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Tehát 3 különböző kardiológus kivizsgált és nem talált semmit, ezért feljöttél ide megkérdezni, hogy szívritmuszavarod van-e, mert a 3 kardiológus lehet csak éppen átcsusszant az orvosi egyetemen, míg a gyakorin pár mondatos leírásból megmondják hogy mi a bajod?
2023. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ZSenikém ha becsípi a kocsi a kezed vagy aggódsz persze hogy felugrik a pulzusod és a vérnyomásod..

Amúgy 130-as pulzussal és 140/90-es vérnyomással nem visz el senkit a mmentő.. főleg ha orvos is mondta hogy nincs szervi baj.

2023. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez nem panikroham.


Inkább túlaggodas, nagyon figyelsz befelé, ennyire nem kell.

2023. jún. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz menj.
2023. jún. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van de most azt hiszem, hogy az utóbbi kardiológiai kivizsgálás 2 hónapja volt és attól még most lehet nagy baj. Pl elkaptam a covidot és ráment a szívemre.
2023. jún. 2. 09:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!