Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez a fajta durva orrváladék...

Ez a fajta durva orrváladék milyen betegséget jelezhet? Ronda kép bent

Figyelt kérdés

Figyelem! Sajnos elkeseredettségemben muszáj vagyok képet feltenni. Kérlek csak akkor nézd meg, ha biztosan nem hányod el magad.


Szóval nagyon-nagyon rég óta (legalább tíz éve) küzdök azzal, hogy sokat fújom az orrom, az év minden időszakában. Elmentem dokihoz, mogyoró és szója allergiát állapítottak meg. Ez már kb. két éve volt, azóta mindenféle módon próbálom kerülni ezeket, és az ilyen jellegű ételeket is, de semmi változás. Kipróbáltam, ha direktben sok mogyorót, vagy szóját eszem, nem lesz rosszabb a helyzet, szóval szerintem a diagnózis félrevezető.


Kb. egy hónapja még rosszabb lett a helyzet, a korábban sötétzöldes orrváladék barnábbra váltott, sokkal több van belőle, és több órás szipogás és küzdelem, hogy ki tudjam fújni.

Esténként, hogy tudjak aludni az orrdugulástól, óránként öblítem a orromat sós vízzel, hogy felszakadjon ez a szenny, ami végül kijön belőle.


Állagra nagyon kemény, talán csak egy picit puhább, mint egy darab játékgyurma, szóval nekem már tényleg félelmetes. Ami még érdekesség, hogy az esetek 90 százalékában csak a bal orrlyukamból jön ez a cucc, a jobb oldal szinte sohasincs eldugulva.


Mit tehetnék még? Kvázi az állami egészségügy semmit nem segített. Hová forduljak, milyen privát szakorvoshoz?


És akkor íme a kép:

[link]


2023. jún. 2. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Kivancsisagbol rakattintottam.. kár volt pfii XD
2023. jún. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Pulmonologushoz menj el.

Ők kezelnek copd-s betegeket is, ergo a valadekokrol is nagyon sokat tudnak.


Ha elmondod neki a storyt, megvizsgal, elküld egy mellkas rtgre, kizarja, hogy legzoszervi eredetű akkor legalább megnyugszol.

2023. jún. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Plusz: mivel szakorvos ezert lehet felir vmi steroidos orrsprayt amitől elmulik.
2023. jún. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
arcüreggyulladás?
2023. jún. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Van benne valami, hogy arcüreggyulladás lehet, a krónikus fajtája, mert fejfájásom, illetve arcfájásom egyáltalán nincsen.


"Az arcüreggyulladás krónikus fajtája sokkal enyhébb tünetekkel jár. Az érintettek nem minden esetben éreznek például fájdalmat, azonban az orron át történő légzés 12 hétnél tovább is nehézkes lehet, amihez gennyes, nyálkás orrváladék is társul. Egyes esetekben hullámszerűen jelentkeznek az akut arcüreggyulladásra jellemző fájdalmas panaszok. A krónikus arcüreggyulladás egyik tipikus tünete, hogy jelentősen romlik a szaglás és az ízlelés."


Másrészt ez is igaz rám:


"A krónikus orrmelléküreg-gyulladást sok esetben az orr szűkülete okozza, ami megakadályozza az üregek szabad szellőzését. De az orrsövényferdülés és az orrpolip is kiválthatja."


Ez azért igaz rám, mert éppen a bal orrlyukmban van egy szűkület, ami olyan mértékű, hogy még egy fültisztító pálcát is alig tudok a bal orrlyukamba beledugni.


Az a legszomorúbb, hogy az állami egészségügyben eddig mindig elzavartak azzal, hogy allergiás vagyok, kerüljem ezt meg azt. Mindeközben ezzel több éve szenvedek, télen, nyáron.


Hétfőn kérek újra beutalót a fül-orr-gégére.

2023. jún. 3. 13:46
 6/8 Kései Sirató ***** válasza:
60%
Bakteriális fertőzés. (az átlátszó vírus, vagy allergia lenne)
2023. jún. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Orr-ful-gege. Google-ba neked kell beirnod, millo maganrendeles, klinika feljon. Te valasztod helyre, pofara, arban szimpatikusat.

A megdobbento az, hogy nem azonnal oda kuldtek. Arcureg-, orrmellekureg. Az ember koponyaja nem szimmetrikus, jellemzoen egyik oldalon befele lejthet, meggyulik a valadek, ez meg kronikus.

A barna a vertol lehet.

2023. júl. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A sàrgàs orrvàlladékod utalhat bakteriàlis fertôzésre! Ez a gyakori jelenséged példàul lehet arcûreg- vagy homlokûreg gyulladàsa esetén! Az egészen sötét barna orrvàladék lehet az orrnyàlkahàrtya vérzés következménye. Mindenképpen orvosolni kell minnél hamarabb, mert màr krònikus!
2023. júl. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!