Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sorozatos mandulagyulladás...

Sorozatos mandulagyulladás esetén mit lehet javasolni? Lassan már egy hónapja nem vagyok egészséges

Figyelt kérdés

Május elsején belázasodtam majd több napon át 39 fok körül volt a lázam. Kaptam rá antibiotikumot, attól jobban lettem, de szerintem legyengült tőle a szervezetem. Én hülye meg túl korán elkezdtem sportolni, na meg jött a jó idő, visszabetegedtem. Előtte úsztam, kondiztam is.


Ezt követte egy általános gyengeség, hőemelkedés, hasmenéses vírus. Most hétvégén már teljesen jól voltam, elmentem egyet sétálni. Ma reggelre megint fáj picit a mandulám. Hőmérsékletem rendben van. Mit javasoltok ebben az esetben? Próbáltam a hétvégén pihenni, mert sajna én ilyen izgága vagyok, nem szeretek otthon ülni.


F/29



2023. jún. 5. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Pici torokfájásra én torokcukrot szedek, pl. Tantum Verdét. Amúgy pont ezeken mentem át és most megint száraz a torkom nekem is.
2023. jún. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tuti kell majd egy vervetel is, bar jelenleg kulfoldon dolgozom es itt nehezebben ertetem meg magam, szoval ha megint otthon leszek majd akkor.


De ja, elso betegseg tuszos mandula volt. Ott azert nem pihentem mert be volt fizetve egy utazas, es begyogyszerezve voltam ott.


Utana jobban lettem, de elkezdtem megint mindent csinalni, megfajdult a torkom, szedtem ra megint antibiot, megint jobban lettem. Majd elmentem uszidaba, meg ketszer edzeni, baratommal bulizni, kajalni, varost nezni, es jott ez a hasmeneses valami, gyengeseg, mandulafajas ami most hetvegere mult el.

2023. jún. 5. 12:11
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha gyakran begyullad kiszokták venni őket. Menj fül orr gégészhez.
2023. jún. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
A betegségeket ki kell feküdni. Ha nem tetted meg, most a kis fájdalommal tedd meg, legalábbis ne erőltesd a sportot. Nekem gyerekkoromban minden évben kétszer volt mandulagyulladásom, de az orvos nem engedte, hogy kivetessem, mert az nagyon hasznos, ha megvan.
2023. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
100%

"mert az nagyon hasznos, ha megvan"

+60 éve vették ki. Eddig nem láttam kárát a hiányának.

Kérdező, csínján az antibiotikummal. A beleidben szorgoskodó sok száz faj, sok csillió baktériumával élsz szimbiózisban. Ha az antibiotikummal rendet vágsz közöttük, márpedig ez történik, a kihalt fajok helyét oda nem való patogén baktériumtörzsek, vagy gombák foglalják el. Onnantól aztán kezdődik a nemulass. "Megmagyarázhatatlan" betegségek sora jöhet, de persze lehet, hogy csak évek múlva.

2023. jún. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na kozben mar bo egy hete semmi bajom. Valoban a hosszas alvas, hetvegi semmitteves cspdakra kepes, sokat kellett aludnom, ennyi.
2023. jún. 16. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!