Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hányásnal volt másnak is már...

Hányásnal volt másnak is már szédülés? Éjszaka arra ébredtem, előtte való napokban nagyon meg terhelten a gyomrom.. lehet ez savtol? Epeproblema???

Figyelt kérdés
2023. jún. 7. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megterhelted, simán hányhattál attól, vagy nem volt jó az étel, esetleg olyanokat ettél össze, amiket nem ajánlatos keverni. Fájt az epédnél? Savas felmaródást, égő érzést éreztél? Epés szájízt, görcsöt? Ha "csak" simán hánytál, akkor mindössze az ételekkel volt baj és összeettél mindent. A szédülés előfordul hányásnál, főleg mert leesik a cukor is ha kijön minden, és nem tudsz enni, vérnyomás is alacsonyabb.
2023. jún. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Napokon keresztül csülkösbab, este sok eper…

De mikor felebredtem forgat velem minden és utána hánytam, kipihente magam másnap és minden ok lett. Közbe előfordul h a fejem olyan fura…

A vérnyomásom alacsony szokott lenni mikor megmérem…csak felek h valami bajom lehet. Mostanában fáradt vagyok, és nagyon stresszes is… ma is úgy éreztem mikor hirtelen ettem fánkot és péksütit és semmi víz… ha lehajtó a fejem h nem vagyok jól.. lehet ez a változó kor jele is? Mert szeptember óta a mensim sincs meg, amúgy októberben voltam dokinal és minden rendben volt … 50 éves leszek

Meg hamar pánikolok…

2023. jún. 10. 12:38
 3/3 anonim ***** válasza:
A pánik az nagyon sokat ront a helyzeten. Csökkenteni kéne a stresszt. Az alacsony vérnyomás simán okozhat rossz érzést a fej mozgatásakor. Továbbá a stressz miatt ingadozhat is erősen, ami szintén nem jó. Változókor ilyeneket nem okoz, de ezek sem komoly problémák, amiért aggódni kéne, inkább a szorongást csökkenteni, elterelni a figyelmet. Az evésnél pedig figyelni a mennyiségre és nem össze vissza keverni mindenfélét, mert sokkal több emésztőszervi és egyéb gondot okozhatnak a nem megfelelő ételkombinációk. (pl sós étel után édes, esetleg ezt váltogatva gyakran, rendszeresen, rontja a koleszterin és cukorértéket. Gyorsan felszívódó szénhidrát helyett lassú felszívódásút fogyasztani stb, változókorban ezekre kell jobban odafigyelni).
2023. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!