Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi ideig tart a végstádium...

Mennyi ideig tart a végstádium egy daganatos betegnél? Mik az utolsó tünetek? Meddig tart a szenvedés?

Figyelt kérdés

Édesapám gyógyíthatatlan, többszörös áttétes daganatos beteg. Már március környékén közölték, hogy nem kap több kemoterápiát, amiből is csak palliatívat kapott, ami már csak életmeghosszabbításra volt. A nyarat egész jól átvészelte, de most az utóbbi 2-3 hétben hirtelen, rohamosan, napról napra szemmel láthatóan erősen romlik az állapota. Most már egész napot átalussza, csak egyszer ébred fel kicsit inni vagy enni, de azt se sokat. Mozogni, menni már nem bír, pelenkázni kell és sokszor már nincsen a tudatánál, nem tudja hol van, vagy kik vannak körülötte.

Természetesen tisztában vagyunk vele, hogy sajnos hamarosan el fog távozni és fel is készültünk rá (már amennyire fel lehet), de nagyon rossz nézni a folyamatos leépülést és rossz kimondani nagyon, de annyi szenvedésen keresztülment már életében, hogy talán már jobb lenne ha megpihenne. Ezért kérdezném, hogy az ilyen stádiumú betegek kb. mennyi ideig vannak még közöttünk? Ha van valakinek ilyen fájdalmas élménye, közeli rokona, aki így elhunyt, leírhatná, hogy körülbelül meddig tart ez a végső állapot?

Köszönöm szépen előre is.



2012. okt. 10. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Hogy meddig tart, arra szerintem senki sem tud pontos választ adni, de amikor az én apukám meghalt, akkor előtte való nap sokkal jobban érezte magát, olyan volt mintha "feltámadt" volna. A következő nap hirtelen rosszabbul lett és meghalt. A nővérek azt mondták, hogy a halál előtt nagyon sok betegnél hirtelen javulás tapasztalható, mintha a szervezet egy végső próbálkozással még megpróbálná összeszedni magát.


Kitartást kívánok nektek !

2012. okt. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
szia. Nagyon sajnálom :( Édesapám hasnyálmirigyrákba halt meg, ez amiről írsz kb 3 hétig tartott nála és elment :( Az utolsó éjszaka rémes volt, hiába kapott morfiumot :( légy erős!
2012. okt. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

A nagymamámnál ez 3 hét volt.

Amikor már gumilepedő volt alatta, katéterezték, és csak fecskendővel tudtuk táplálni.

Kétnaponta kijött a háziorvos, csillapítottuk a fájdalmát, mást nem tehettünk.

Sokszor megismert még minket, amikor anyukám mondta neki, mennyire szeretjük, suttogta, hogy "tudom", de sokszor csak feküdt kifejezéstelen arccal.

Aztán egy nap ott volt az egész család, valahogy mindenki befutott a nap folyamán, mintha éreztük volna, hogy nincs tovább. Este 6-kor kilehelte a lelkét, szó szerint, nagyot sóhajtott, és ennyi.

Megváltás volt már neki, rettenetes fájdalmai voltak, meg ahogy írod, ez már nem emberhez méltó lét (szándékosan nem írtam életet).

Kitartást, sok erőt kívánok mindannyiótoknak.

2012. okt. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 bamboochatheone ***** válasza:
97%
Az én apám epeúti daganatos volt rengeteg áttéttel ami az egész testére kiterjedt. Augusztus 25-én derült ki a betegsége de akkor még nem tudták hol a primergóc, két sikertelen májbiopszia és egy combcsontműtét után egyre erősebb fulladásra panaszkodott majd november 2-án került be az onkológiára Nyíregyházán majd másnapra 11re elhunyt(megfulladt). 49 éves volt.
2012. nov. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

A feleségem mellrákos volt 16 éve, eltávolították a dagan atot. A mellét is levették, kapott kemot, sugarat és 2 év mulva tünetmentes lett.

majd 1 év múlva a májában megjelentek a mellrák szövetű képletek 2-3 cm-s csomók. Kemokezeléstkapott a csomók eltüntek, félév tünetmentesség, majd ismét reciva. Most már csak életfenntartó hormoninjekciót kap havonta és csonterősítőt. Hirtelen rosszul lett,és csak szinte csak feküdni tud. Alig eszik, a hasa felpuffadt, csak inni és inni kíván. Varga féle gombakivonatot szed, vizhajtót, gázhajtót, de szinte csak minimálisat tud üríteni... Enni meg az oriási hastól képtelen nyelni, enni. Szörnyű állapot. 16 kg-t fogyott 2 hónap alatt, kártányi ereje sincs. A has felpuffadástól kellene talán megszabadítani. Fogalmam sincs hogyan? Szerintem ez egy végállapot...

2013. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi elírtam 10 év múlva jelentek meg az onkológiai képletek a májában,ami azonos volt a mellrákjának szövetsejtjeivel.
2013. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Édesanyámnak tüdőrákja volt, azzal járt kemóra kb. 1,5 évig. Aztán szeptember környékén kezdte el fájlalni a lábait, volt, hogy csak úgy magától kicsuklott alóla a lába. Decemberben az ünnepekkor, amikor a család összejött, ő már csak ágyból ünnepelt, de még velünk nevetett, beszélgetett. Szilveszterkor ki kellett hívnunk az ügyeletes dokit, az adott egy fájdalom csillapító injekciót. Januárban már végig csak feküdt, egyre többször nem volt tudatánál, hallucinált is. Még egyszer bevitettük a kórházba, ahol CT-vel igazolták a gerincvelő áttétet, de nem tartották bent, hazaküldték. Február elejére már abszolút se enni, se inni nem kért, nem volt magánál, ezért kórházba vitettük. Ez volt egy hétfői napon. Pénteken hívott a doki, hogy menjünk be, mert beszélni szeretne velünk. Anyukámnak tüdőgyulladása lett, de már nem kapott rá kezelést, mert végső stádiumban volt. Aznap esete, péntekről szombatra virradóra meg is halt.
2013. aug. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
82%
Az én anyukám mellrákban halt meg lassan 5 hónapja! Sajnos nem tudtuk hogy beteg,mert teljesen eltitkolta. Az utolsó napján rosszul lett,összeesett,bevitték a kórházba,és fél napra rá meghalt! Hogy mit érzett,nem tudom mert nem tudtam tőle elbúcsúzni. :( De szerintem csendben ment el!
2014. ápr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó
2014. aug. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Most mi vagyunk így a Nagymamámmal.

Régóta beteg, rákos is, egyéb gond is van vele.


4. hónapja fekszik. Én ápolom, egyedül (Hospice szolgálat mostmár jár ki, de ezen kívül) nincs igazán segítségem.


Az elmúlt másfél hónapban romlott igazán sokat az állapota, lépcsőzetesen.

Először a napi 2 tápszert se itta meg, aztán igen zavart lett (előtte még beszélgettünk akár lelkis témákról is például), aztán a napi 1 tápszert se itta meg, mivel kint voltak a tápszerek, minden nap öntöttem ki a csapba őket. :(

Aztán a kis teáit se itta meg.

Aztán dadogva, bizonytalanul, szünetekkel beszélt, nagyon nehezen.

Aztán bepisilt egymás után kétszer is.


Mostmár alig tud ülni is, naponta 2 dl folyadékot iszik, pelenkázom, a hospice-tól infúziót kap.


Már nem lépcsőzetesen, hanem napról-napra romlik az állapota.

2016. júl. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!