Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » S. O. S. Rosszul vagyok!...

S. O. S. Rosszul vagyok! Böjtöltem és túlzásba vittem, minden vitamin kiment a szervezetemből mikor már fájt a szívem és a szemem is több napja akkor abba hagytam, de gondolkodni sem tudok rendesen. Rosszul vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Főként milyen vitamin és ásványianyag szükséges a GONDOLKODÁSHOZ???


Nem tudok gondolkodni(mindent folyton elfelejtek,találkozót is mindent, nem tudom rendesen kifejezni magam,pedig ez böjt előtt nem esett nehezemre) és itt vannak az év végi vizsgák, nem akarok megbukni,segítsetek!!!


Napi 1-2dl zöldséglét ittam 3- 3,5l víz és gyógytea mellett.


Ez egy 17 éves szervezetnek kevés tápanyag volt.


Tudom hülye voltam, de kérlek ne szidjatok, inkább segítsetek! Légyszíves!!!!


most már 4 napja szedem a multivitamint,

kalciumot+D-vitamint, magnéziumot, C-vitamint és Krómot.


De még mindig rosszul vagyok, már kezdek felerősödni, de nem tudok gondolkodni.

Ez milyen vitamin vagy ásványianyag

hiányára utal???



2013. máj. 19. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Igyál paradicsom levet és egyék banánt még a rendszeres étkezés mellett. Ilyenkor a szervezetből kiürül a kálium, ami rontja a szívizom teljesítményt, keringési zavart okoz, izomgyengeséget, sőt akár izom fájdalmat. Fáradékonnyá, aluszékonnyá válik az ember tőle.
2013. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szénhidrát

az kell az agynak

2013. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Tévedés. Szénhidrát kell az agynak, de ehhez nem kell cukrot enni.. vagy más szénhidrátot.


Kérdező: hús, zsír és több zöldség. ENnyi. A c-d vitamin pótlás nem rossz ötlet.


De tudod hol b@sztad el? Ott hogy keveset ettél. Nem laktál jól zöldségekkel, és nyersen etted. A zöldségeket megpároljuk hogy emészthetőbbek legyenek és SOKAT eszünk belőlük.

Vagy méginkább kiegészítjük a zöldség alapú étrendet több/kevesebb hússal, zsírral.

2013. máj. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2013. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

" [link]


HÁHHHÁ! Milyen weblap ez? Szééégyen, dietetika és életmód. Inkább ezotéria és varázslóképzés..


Meghalnánk cukor nélkül. Pofon annak aki azt hangoztatja hogy szénhidrátot kell enni, mivel az az egész emberi fajt lealacsonyítja holmi primitív mikrobák szintjére.. Az ember fejlett lény (sikerül újat mondanom?), nincs szükséges cukorhoz hogy éljen.. sőt, még káros is nekünk. Pontosan zsírból és fehérjékből képezzük a számunkra szükséges mennyiségű az egészséghez és csúcsteljesítményhez szükséges cukormennyiséget. A májunkban. Nem kell külön enni, mert annyira fontos hogy mi magunk termelünk glükózt - viszont a fogyasztása bezavar az egész anyagcserénkbe.


Másrészt még az agynak sem feltétlen kell cukor, lásd -> ketogén táplálkozás, ketontest képzés (erről nem tudok olyan sokat, nem rágtam bele magam a témába. lényeg hogy nem kell keményítőt és cukrot enni, mert nem vagyunk baktériumok.. aki annak érzi magát, hajrá).


Másrészt az agy legnagyobb teljesítménye úgy érhető el, illetve az agy cukorbetegsége (Alzheimer kór) úgy kerülhető el, ha nem eszünk cukrot, stabil és alacsony a vércukorszintünk, alacsony az inzulinszintünk.


Ennyit kellene tudni, és nem az olcsó, ócska növényi táplálékok fogyasztását kellene újra és újra megideologizálni hogy "de az agynak kell a cukor" "a dietetikus okos ember azt mondta a lowcarb táplálkozás káros".


Ne higgyetek el mindent, az ember tápláléka hús, ami zsíros és lowcarb. Télen egy erdőben keress lisztet és cukrot hogy szénhidráthoz juss.. meglátom mekkora szénhidrátbevitele lenne egy lisztfüggőnek Szibéria közepén, pékségektől távol. Ott megszokná mindenki hogy enni kell, mégpedig azt amit találsz: tehát le kell ölni a menekülő zsír és fehérjeforrásokat, és rohadtul nem fog hiányozni az hogy egy finom cukros péksütemény lassítson, éhségrohamot váltson ki.

2013. máj. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kukuriku92 válasza:
100%

Kedves kérdező!

A koncentráció képesség csökkenéséért leginkább a Magnézium hiánya miatt lehet, de fontos hogy ez egy nagyon drasztikus böjt volt a szervezeted számára főleg hogy az még növekedésben van. A fent említett tüneteknél még fenn állhat a vérszegénység vagy anaemia, ami a legtöbb esetben valamilyen nyomelem hiánya okozza ezek a vas, a folsav és a B12- vitamin. ezek pótlására figyelni kell.

A kálium hiánya izomgyengeséget és szívritmus zavart okoz.

A szemfájdalom a csökkent A-vitamin fogyasztás is okozhatja.

Fontos, hogy most állati fehérjét - pl. hús, belsőszervek(máj szív főleg a máj a vasraktárak miatt. - fogyasztani, mert a legtöbb nyomelem és olyan aminosav ami az élethez nélkülözhetetlen megtalálható benne, így a szervezet működése helyre fog állni.

A szervezet számára fontos még a szénhidrát - FIGYELEM!!! Az orvosi értelemben használt szénhidrát nem egyenlő a gasztronomiai vagy a köztudatban vett szénhidráttal! - a szervezet CSAK a glükózt képes felhasználni. De, elkezdem az elején a szénhidrátot 4 nagy csoportba lehet osztani:

1. Monoszacharidok

2. Diszaharidok

3. Oligoszaharidok

4. Poliszacharidok


Monoszacharidok: A PENTÓZ (ami a ribóz és dezoxiribóz ezek alkotják az RNS-t és a DNS-t.)

A HEXÓZ (ez a C6H12O6) Vízben oldódik és édes ízű. Ebbe tartozik a glukóz(szőlőcukor), a fruktóz(gyümölcscukor) és a galaktóz. A szervezet csak a glukózt képes hasznosítani a többi kettőt enzimmel alakítja át hogy hasznosítani tudja.


Diszacharidok: A szacharóz( ez a cukor amit otthon használsz az tökmindegy, hogy most répából vagy nádból nyerték ki) a lényeg hogy ez a molekula 1 db glukóz és 1 db fruktóz házasságából jöttek össze.

A laktóz (ez tejben és a tejtermékekben lehető meg.) 1 db glukóz és 1 db galaktóz alkotja.

A maltóz (malátacukor) 2 glukóz alkotja

Ezeket 1-1-1 enzim bonja.


Oligoszacharidok0: Ezek a balance anyagok energiát nem ad a szervezetnek, de a jó bélbaktériumokat táplálja.


Poliszacharidok: a keményítő, a pektin és más egyéb anyag is.


Egy egészséges ember napi kalória igényének adagja 55-60% a szénhidrát.


A ketogén diétát nem véletlenül nem mindenkinek ajánlják fel. Mert, a legtöbb esetben csillapíthatattlan epilapsziánál vagy fejfájásnál alkalmazzák. Aminél a cél, hogy ketontestek jelenjenek meg a vizeletben. Ezt úgy érik el hogy zsírban olajban gazdag étrendet állítanak össze a szakemberek( orvosok, dietetikusok és ápolók)a fehérje és legfőbbképpen a széhidrát rovására ami 55-60% volt az 5-10% amit precízen követni kell.

Ketontest a vizeletben? Miért nem jó? Mert a legtöbb esetben veseelégtelenség és éhezés esetén fordul elő ezért aki ketogén diétán él annak szólni kell a labornál hogy ilyen diétás vagy félre diagnosztizálják.


Ez hosszúra sikerült sajnálom.

Remélem segítettem ha valamire kiváncsi vagy írj egy pü-t, de ha tüneteid nem változnak vagy súlyosbodnak irány az orvos.

2013. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%

Egészséges emberről nem sokáig lehet beszélni 55%-os ch fogyasztás mellett.


Előbb-utóbb elhízott, cukorbeteg, metabolikus szindrómával élő emberről lesz szó..

2013. máj. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!