Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesekő eltávolítása?

Vesekő eltávolítása?

Figyelt kérdés
Vesekövem van és mivel 4 mm-es ezért nem zúzzák! Milyen hatásos kőoldókat ismertek ami által magától eltávozhat? Esetleg Flabélos? (talán kirázná) 2 hónapom van, hogy kijöjjön, különben le kell mondanom a nyaralásomat, mert nem szeretném, hogy külföldön induljon meg a kő. Előre is köszönök minden hasznos választ!
2013. máj. 20. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
inni kell sokat, és lehet kapni a gyógyszertárban vesekőre olajos gyógyszereket is, csak nem tudom, hogy vényesek-e vagy sem.
2013. máj. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A vesekövet nem lehet csak úgy feloldani, hiszen ezért van az UH-s kőzúzás. Egy 4mm-es kő ha megindul, és spontán módon ürül az százszorta nehezebb és fájdalmasabb mint a szülés.

Mindenesetre igyál sok ásványvizet és sört. A sör a legjobb vesetisztító.

2013. máj. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bizony, sör és dinnye. Nekem 23-25 évesen voltak vesekő problémáim, az enyémek 2-3 mm-esek voltak. Lány létemre szeretem a sört, ezért aztán nagyon sokat KELLETT innom (doki is ezt javasolta), és rngeteget utaztam 7-es busszal (ráz, mint a fene:). A lényeg, hogy egyik pillanatról a másikra eltűntek, mintha sosem lettek volna.:)

Viszont a nagyobb kövek megszülése, tényleg nagyon fájdalmas, vigyázz magadra.

2013. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A 3. válaszolótól kérdezném, hogy szenvedtél e velük mikor kijöttek vagy észre sem vetted? És köszönöm, átállok a sörre! (a párom nagyon fogja díjazni :) )
2013. máj. 21. 17:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem volt emlékezetes fájdalom, a távozás helyénél, csak a vesetájékon éreztem egy erősebb szúrást, de az sem biztos, hogy ez volt az.:) Varázsos volt, annyi biztos. Éljen a sör!!! :))
2013. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, igen, mai napig hosszabb utakon viszont vinnem kell a vesepárnámat, mert nem bírok ülni anélkül, hogy alá lenne támasztva a derekam, pedig már 10 éve köveskedtem. Szóval, ha mentek (remélem, igen), szerezz be egyet (íves az egyik oldala, a másik lapos).
2013. máj. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok! Nyomom a Rowatinexet, feketeretek cseppet, és elkezdek sörözni is, biztos ami biztos! Van 3 hónapom, hogy megszabaduljak tőle! :) Köszönök minden hozzászólást!
2013. máj. 21. 21:03
 8/8 anonim válasza:
Szerezzél egy onoszt ! Húsát új fazékban égesd hamuvá,majd vérével keverve őrizd meg !
2016. márc. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!