Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a neurofibromatózis recessz...

Ha a neurofibromatózis recesszív valakiben, akkor lehetnek tünetek? Pl. Kávéfoltok?

Figyelt kérdés

2013. jún. 4. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Bármilyen tünet az már a betegség...Lappangó lenne??Errőlmég nem hallottam
2013. aug. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha recesszív öröklésmenetű a gén, akkor ha valaki hordozza (azaz egy "példányban" van neki), nincs tünet. Ha van tünet, nem hordozó, hanem beteg. Recesszív esetben ilyenkor mindkét lókuszon a hibás allél található.

De utánanéztem, szabálytalan domináns öröklésű, azaz ha egy hibás allél is van, kialakul a betegség. Vagyis vannak tünetek. Ha nincs tünet, nincs hibás gén.

2013. aug. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
de legalább nyolc fajtája van. Génről meg kettőről tudok. Szóval többféle osztályozás van és én nem értem. A családban egyébként mindenkinek rengeteg a kávéfoltja, hatnál több nagyobb, tehát valamilyen gén ott van, szerinted ez betegség, de a családban senkinek nem volt még kávéfoltnál több tünete, 30-40 éveseknek sem. Akkor ez szerencse, vagy a környezeti hatások, vagy mitől számít, hogy most mégsincs több tünet semmi?
2013. aug. 2. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!