Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pici vízhólyagok ujjakon, mi ez?

Pici vízhólyagok ujjakon, mi ez?

Figyelt kérdés

Szemre aprócska kis vízhólyagok (mm és kisebb). Nem kézfejen, és nem igazán tenyéren, inkább az ujjaim oldalán. Olyasmi, mintha a bőr alatt ott megszorulna az izzadság, vagy nem tudom. Ilyenkor nagy melegben már tavaly is előjött. Télre elmúlik. Megfigyeltem, hogy ha "baba" szappannal kezet mosok erősebben jön elő. Direkt csak másmilyen szappanokat használok.


Voltam bőrgyógyásznál, valami cink-szulfid folyadékot írt fel, hogy kenegessem azzal, az majd kiszárítja. Amikor megkérdeztem, igazából mi ez, csak legyintett, hogy ne törődjek vele, és paterolt kifelé, hogy küldjem be a következőt. Ezt csinálta tavaly is.. harapófogóval nem tudom belőle kihúzni, hogy ez valami bőrbetegség, vagy mérgezés, vagy allergia, vagy talán halálos beteg vagyok, hogy nem mondhatja meg?


Elég vicces, hogy ide írom fel kérdésben, mert a dokinál nem lettem okosabb..



2013. jún. 21. 11:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

pont ilyenem volt nekem is,

mindig csak nyáron jött elő,nagy melegben,

ha kinyomtam egy hólyagot,akkor kijött belőle egy kis víz,

néhány év után elmúlt,sok éve már,hogy nincsen,

2013. jún. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Izzadtságtól inkább rózsaszín vagy piros kiütések vannak,szerintem allergia. Tesómnak egész karján van,neki azt mondták,allergia. Igyál calciumot!
2013. jún. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

nekem is ilyenek vannak! egyszer a tenyerem oldalán jöttek ki, mostt leginkább a mutatóujj és a középső ujjamon. viszket is. ha kinyomom a hólyagot kijön a víz már nem viszket, viszont utána leszárad és hámlik az ujjam.. amióta a mutató ujjam így lehámlott még nem jött ki rajta holyag.


még csak azt se tudom meg mondani hogy ha allergia akkor mire, mert a nap bármely pontján kijöhet, és semmivel se tudom összefüggésbe hozni...

2013. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Pont ilyenem van most éppen nekem is ! :-) De jó ... legalább látom nem egyedi a problémám,mert már kezd idegesiteni ,hogy időről időre előjön .Egyébként én azt is hallottam, hogy ez dyshidrosis . Egyszer én is voltam vele dokinál ,kaptam valami ecsetelőt ami akkor jó volt ,de időről időre előjön. Olyan 2 éve vettem észre először ..
2013. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

Nekem ilyen legelőször a lábujjamon volt. Kettő volt, levágtam mindkettőt, visszanőtt pár napon belül. Az egyik eltűnt miután újból levágtam, de a másik annyira megnőtt a vágások hatására, hogy már fájt, így már ollóval nem bírtam vágni. Kinyomkodtam belőle a vizet, azt hittem így minden oké lesz. Aztán eltelt egy két hét, és egy hatalmas tyúkszemmel néztem szembe. Borzasztóan fájt, sokszor menni alig bírtam. Hetekig ragasztgattam tyúkszemtapasszal, mire elmúlt. A lábamon azóta nem tapasztalok ilyesmit, viszont a kezemen annál inkább.

Egy ujjamon kinyomtam, ott szintén ilyen tyúkszem szerűség lett, mire rájöttem hogy azért mert nem nyomtam ki belőle rendesen azt a folyadékot.

Azóta inkább a húsig kaparom, mert az ilyen tyúkszemek kellemetlenek és nehéz megszabadulni tőlük.

Most a középső ujjam oldalán jött ki múltkor 3, mindhármat kinyomkodtam, lekapartam, aztán lehámlott nekem is a bőr. Most meg épp néztem valamelyik nap..... Helyettük sokkal apróbbak jöttek ki, sokkal közelebb egymáshoz, és ránézésre úgy körülbelül 10-15 lehet. Elegem van egyszerűen. Anyukámnak akkor voltak ilyenek az ujjai amikor sokat takarított különböző tisztítószerekkel. És azokra allergiás. De akkor egészen nagy, csúnya hólyagok jöttek ki rajta.

Én baba sampont használok, hát nem tudom mit csináljak, nem hiszem hogy attól lenne nekem. Én egyébként télen is ettől szenvedek. Szerintem ha nem bolygatnám, lehet el is múlna. Csak nem kéne folyton nyomkodni meg lemarni.

2013. jún. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
hmmm... lehet akkor mégis csak a babától van, mert nekünk is van ilyen folyékony szappanunk itthon, bár már kiskorom óta ezt használjuk, és még csak tavaly jött ki elöször (meg tényleg van amikor reggel már ezekkel ébredek...) a kérdező is irta hogy a babával jobban kijön, az utolsó is babát használ....
2013. jún. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én nem babázom :P... mégis van .Ebben a melegben még több... Egyébként semmit nem okoz,nem viszket ,é stb... csak van... Néha már azon kapom magam,szinte keresem az ujjaimon jött-e elő még több.
2013. jún. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7: direkt én is inkább valami más folyékony szappant használok ilyen időben már régóta, és így is előjön ilyen melegben. Teljesen "baba" tisztálkodószerek nélkül is. A megfigyelés csak annyi, hogy amikor a kemény babaszappant (nem folyékonyat) használok kézmosásra, még több van. Részemről a folyékony babaszappanra sem vagyok túl kíváncsi :)


Ha ennyire általános a jelenség, akkor ez nem allregia lesz. Valami mérgező anyag lesz kereskedelmi forgalomban lévő dolgokban általános jelleggel. Vagy akár a csapvízben (??)


Ilyen melegben valami fertőtlenítőt is szoktak a csapvízbe nyomatni. Nem tudja véletlenül valaki, hogy mit?

2013. jún. 21. 16:19
 9/18 anonim ***** válasza:
10%
Nekem pont így kezdődött a betegségem.. amiről aztán kiderült,hogy autoimmun betegség.Nem volt könnyű.. de végig csináltam és mialatt még nem készült el a diagnózisom,addig 1 szót sem árultak el az orvosok,hogy mi bajom van.Aztán hosszú hónapok és rengeteg kivizsgálás után megszületett a diagnózisom,akkor elmondtak mindent az orvosaim..de addig semmit.
2013. júl. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
90%

Ez nem allergia, de ezt szépen le is tisztáztátok.

Ez kérlek szépen az ekcéma egyik formája:

[link]

2015. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!