Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez Gilbert kór?

Ez Gilbert kór?

Figyelt kérdés
Ha alkoholfogyasztástól nem részegedek le gyorsabban mint a többiek és nem sárgulok be akkor tényleg Gilbert kórom van? Vérvételből ez derült ki de furcsállom mert elvileg rosszul kellene lennem a piától, de nem vagyok sose rosszul tőle, ugyanúgy reagálok rá mint a haverjaim akik nem Gilbertesek. És mennyi alkohol károsítja nagyobb mértékben a májat a Gilbert kórosok esetében? Hetente egy kis iszogatás belefér? Mondjuk pl. szombatonként úgy 2-3 sör esetleg pár feles.

2013. júl. 14. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A Gilbert kór egy májenzim "betegség". A bilirubin értéke magas ilyenkor, ami egyébként az epe sárga színét adja.

Ha fizikai vagy pszichés terhelés éri az illetőt, vagy több alkoholt fogyaszt, akkor ez az érték felkúszhat, az illető besárgulhat.

De igazából ez nem is egy betegség. Ez csak egy állapot.

Laboratóriumi vizsgálatokkal lehet egyébként kideríteni, hogy valaki Gilbert kóros-e.

2013. júl. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, nekem azt mondták hogy az van bár nem sárgulok feltűnően alkoholra és fáradságra sem. De ha valóban Gilbert kóros vagyok, akkor hetente az a pár sör és mondjuk egy-két feles az belefér?
2013. júl. 14. 21:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Az éhezéstől kellene rosszul lenned és besárgulnod, ezt szoktát vizsgálni a kórházban - ha nem így reagálsz akkor nem Gilbert-kór, engem is sikeresen félrediagnosztizáltak az emelkedett bilirubinnal aztán évekkel később kiderült, hogy komolyabb betegség áll a háttérben ...
2013. júl. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!