Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hashimoto Thyreoiditis Mennyi...

Milénaa kérdése:

Hashimoto Thyreoiditis Mennyi időbe telik mire az a nyomorult körzeti vagy egyéb orvos feltud írni valamilyen gyógyszert? Csak hormon vagy gyulladáscsökkentő is használ?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretném megkérdezni tőletek (akinek ilyen betegsége van ) Az orvos mennyi idő alatt deritette ki hogy ez a betegség áll fenn? És mennyi időbe telt míg elkezdte kezelni? Mert én fél éve orvosról orvosra járva, több féle vizsgálaton voltam, és a cytologia ezt a betegséget állapítota meg de még most sem adtak rá semmilyen gyógyszert . Nekem meg olyan fájdalmaim vannak hogy sírva kelek és sírva fekszem . Egyáltalán nem látom a kiutat az alagútból.!

2013. júl. 17. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez autoimmun betegség, ami azt jelenti, hogy a saját szervezeted termel ellenanyagokat a saját pajzsmirigy sejtjeid ellen.Egy kóros immunválasz.

Első sorban nem a háziorvos kezeli, hanem endokrinológus, aki pajzsmirigy betegséggel foglalkozik, hormonpótlást jelent, mert így csökkenthető a saját szervezet pajzsmirigy romboló tevékenysége.

/ hozzáteszem nincs ilyen betegségem/

2013. júl. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem sem a háziorvos , sem az endokrinológus nem foglalkozik vele , azt mondta hogy így is eltudok élni éveket . És hónapok elteltével lehet csak bejutni hozzá. Most nem igazán van kedvem ahoz hogy 20-30 ezreket hagyjak magánorvosnál és még csak megsem vizsgálnak ...
2013. júl. 17. 15:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a hormontermelése még nem válozott meg a pajzsmirigyednek, akkor ez egy állapot és még nem kezelik.
2013. júl. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Milyen fájdalmaid vannak? Nekem majdnem 10 éve van Hashimoto betegségem, azóta szedek rá gyógyszert, de soha nem fájt miatta semmim. Nekem úgy volt, hogy borzasztóan lelassultam és elkezdtem ok nélkül (erősen) hízni, ezért a háziorvosom elküldött endokrinológiára. Amint megtudtuk az endokrinológián a vérvétel eredményét rögtön felírták a gyógyszert, életem végéig szedi fogom. Miután a háziorvosom elkezdett gyanakodni erre a betegségre utána már gyorsan történt minden, kb. 2 héttel később már szedtem a gyógyszert.
2013. dec. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!