Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pici piros tűszúrás szerű...

Pici piros tűszúrás szerű pöttyök vannak rajtam szinte mindenhol. Mi lehet ez? (képpel)

Figyelt kérdés

Elmentem bőrgyógyászhoz aki szerint ezek csak a szőrtüszők,és az egész a szőrtelenítés miatt van.De könyörgöm nem minden ember néz ki úgy mint a pöttyös rudi,holott mindenkinek vannak szőrtüszői :( A másik pedig ,ez világ életemben megvolt akkor is amikor még egyáltalán nem szőrtelenítettem.És azt is megjegyezném hogy nem csak szőrtelenítés után ilyen hanem mindig,folyamatosan a nap 24 órájában az év 365 napján!


Itt van egy kép a karomról:

[link]


És a combomról (elnézést a bundáért,épp a "szőrtelenítés okozza" nevezetű elméletet teszteltem)

[link]


Mi ez,és mit lehet vele csinálni?Tudtok jó bőrgyógyászt aki nem a piacon vette a diplomáját mint az én "kedves" orvosom?Előre is köszönöm a válaszokat!18/L


2013. aug. 3. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Fingom nincs ki ez a bőrgyógyász és mindegy is,de igaza van!

Ezek szőrtüszők és az én lábam is ilyen szokott lenni. Ha erősebbek a szőrszálak és ráadásul sötétek,akkor bizony látszódhatnak és a szőrtelenítés után még rosszabb a helyzet.Az ilyen lábnak kevésbé való a gyantázás és az epilálás,inkább szőrtelenítő krémet használj,az kevésbé "irritálja" a szőrtüszőket.

Amúgy nem kéne így nyilatkoznod az orvosról,"valószínűleg"kicsit többet ért ehhez,mint te!

2013. aug. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilván többet ért hozzá...Édesanyám pikkelysömörére is sikerült olyan krémet felírnia amitől csak rosszabb lett a helyzet.Láthatod a képen hogy amikor nem szőrtelenítek is ilyen,sőt a felkarom belső részén is van ahol egyáltalán nincs látható szőr,nemhogy erős vagy sötét.
2013. aug. 3. 12:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Keratosis pilaris


Ilyenkor a szőrtüszőknél fokozottabb a keratin képződés nem hámlik le.

Nem igazán tudsz vele mit csinálni. A szőrtelenítéssel fokozódik a keratin képződés.

Én azt szoktam csinálni / ha el nem felejtem/, hogy hetente egyszer testradírozok.

Kis tálba 2 evőkanál barnacukor, 1 evőkanál durva só, 2-3 csepp teafaolaj és ehhez adok oliva olajat, hogy ilyen szemcsés összeálló valami legyen. Néha oliva olaj helyett egy fél grapefruit levét teszem bele, a gyümölcssav is jól hámlaszt. Ezzel leradírozom a zuhanyzás előtt a bőröm. Javít az állapotán.

Google-ban rákereshetsz is ere az eltérésre, sok cikk olvasható róla. Van aki aszpirinnel, kalmopyrinnel kenegeti, a benne lévő szalicilsav lehámlasztja a keratózist.

Nem igazán betegség, bár családtagokon halmozottan előfordulhat, genetikailag örökíthető. Inkább esztétikailag zavaró.

2013. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem vitatkozni akarok veled,de a pikkelysömör okát még nem sikerült megtalálni. Rengeteg elképzelés van rá, és ennek megfelelően rengeteg kezelés,ami vagy használ vagy nem. Időnként ugyan tünetmentes az ember,de az az igazság,h többen nem tudnak vele mit kezdeni,mint igen és ami az egyik embernek beválik a másiknak nem biztos. Sőt.van olyan aki kezeli magát valamivel javul az állapota,esetleg tünetmentessé váli,aztán egy újabb alkalommal az előző kezelés nem ér semmit.

Úgyhogy ez nem biztos,h az orvos hibája.

2013. aug. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Második köszönöm szépen!Rákerestem és pontosan ugyan olyan pöttyeim vannak mint amiket a képeken láttam!


Negyedik elhiszem,de ez az orvos kritikán aluli.Láthatod hogy a második képek alapján meg tudta nekem mondani mi a probléma,az orvos ("orvos"..) pedig épp hogy ránézett majd közölte hogy ez semmi,meg hogy a szőrtelenítés miatt van.Ennyit erről.

2013. aug. 3. 16:21
 6/6 anonim ***** válasza:
én is hasonlóan nézek ki, nemcsak a kezem, lábam, hanem az egész testem, kivéve az arcomat és a nyakamat, bőrgyógyászok (5 különböző) azt mondták, nem tudják, mitől lehet és pontosan mi is ez.
2013. aug. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!