Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomás fiatalkorban...

Magas vérnyomás fiatalkorban normális?

Figyelt kérdés
17F vagyok, átlagosan 140-130 szokott lenni, pulzus is magas, most az előbb a vérnyomás 158 volt, pulzus 80.
2013. aug. 18. 15:27
 1/7 anonim válasza:

Üdv!


Nem tudom de szintén 17/f vagyok és nekem is ennyi szokott lenni :D Hány cm vagy? Én 184 lehet attól nagy.

2013. aug. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
170 cm vagyok, 90 kg. Eléggé duci xD Lehet, hogy emiatt?
2013. aug. 18. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, a túlsúlyod valóban nem tesz jót a vérnyomásodnak (sem). Nekem már 12 évesen is 130-at mértek, és szintén túlsúlyos voltam...vagyok...leszek... De ez már az én problémám. :D
2013. aug. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 haemorgen válasza:

Nem.


Ha túlsúlyos vagy esetleg, az nagy gond. Öreg túlsúlyost még nem láttam, és szerintem te sem

2013. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, nézz körbe, az idős lakosság 70%-a túlsúlyos Magyarországon.
2013. aug. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem normális, és valóban okozhatja a túlsúly. A normál értékek az életkor előrehaladtával egyre magasabb "alapvérnyomást" engednek meg, tehát fiatalon még alacsonyabbnak kéne lennie. Ahogy öregszel, általában folyamatosan nő a vérnyomásod.


A túlsúly igazából nem a legnagyobb probléma, a fő kockázati tényező az edzetlenség. Mi a kedvenc sportod? Szeretsz biciklizni, görkorcsolyázni, táncolni vagy valamilyen más sportot? Szerezz egy társat, és sportoljatok hetente háromszor együtt egy-egy órát. Esetleg a háziorvosoddal vagy az iskolaorvossal is konzultálhatsz.

2013. aug. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Itt lesz a kutya elásva. Semmit nem sportolok az égvilágon. Igazából nincs kivel eljárnom, meg kedvem se mindig van. Ahol lakom, egy borsodi városban kevés a lehetőség a sportra. Van uszodánk, konditermünk, de az pénz. Van egy barátom, akivel sportolhatnék, de 16 km-re lakik tőlünk, vagyis nem rángathatom be hetente 3szor, mert én biciklizni akarok xD

Adjatok ötleteket!

2013. aug. 18. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!