Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez így nem stimmel! Állítás:A...

Ez így nem stimmel! Állítás:A terhesség inzulinrezisztens állapot. Újabb állítás:az IR nem gyógyízható állapot, csak szinten tartani lehet és amennyiben ez elmarad, cukorbetegség alakul ki. Akkor minden nő, aki szült, IR?

Figyelt kérdés
Ez nekem nem logikus.Ha ezek az állítások igazak,akkor minden szült nő beteg,vagyis IR?Szerintem igenis meg lehet gyógyulni az inzulinrezisztenciából!

2013. aug. 21. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A második állítást is ezzel kapcsolatban olvastad?

Persze, hogy nem rezisztens minden anya, és amíg azok is, ez csak egy enyhébb, átmeneti állapot.

2013. aug. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A terhesség IR állapot. Azért, mert a terhességben lévő hormonháború miatt a testben magasabb inzulinszint mellett tudnak csak a sejtek megfelelő mennyiségű táplálékhoz jutni. Ezért gyakori a terhességi diabétesz, bár ez visszamenőleg sejteti, hogy az illető terhessége előtt IR-es lehetett. Ha valakinek semmi inzulinproblémája nem volt terhesség előtt, akkor csak az inzulinszint emelkedik terhessége alatt, nem lesz cukorbetegsége, elbán a szervezete a megnövekedett inzulinigénnyel. Viszont ha valakinek már korábban igényelte a szervezete a magasabb inzulinszintet, azt már nem tudják megfelelő mértékben biztosítani a termelők... Ekkor lesz valaki terhességi cukorbeteg. Viszont ahogy elmúlik a terhesség, elmúlnak a hormonháborúk is (6 hétig még jobbára folytatni kell a diétát, mert addigra áll vissza minden a normális, korábbi állapotba), és akár az IR, akár a terhességi cukorbetegség is elmúlik.


Ha viszont nem terhességgel szövődött az IR, akkor az már a szervezet állapota, mindenféle hormonháború nélkül. Legtöbb esetben nem gyógyítható, ezért kell diétázni, sokat mozogni, és normál szinten lehet tartani az inzulint.


Van úgy, hogy nem terhesen is hormonok hatására alakul ki ilyesmi, akkor a hormonháztartás rendezésével gyógyítható.

2013. aug. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez így már logikusan hangzik.

De még egy kérdés: mi a különbség a terhességi hormonváltozástól kialakult és a nem terhesség során kialakult IR között?Egyáltalán, pontosan mi okoz IRt?

2013. aug. 23. 11:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy az inzulinreceptorok nem tudnak rendesen az inzulinnal interakcióba lépni, de míg ez a betegségnél ez a receptorok hibája miatt van, a terhességnél, ahogy a második mondta, a hormonok miatt, mivel azok belezavarnak átmenetileg a receptor működésébe.
2013. aug. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!