Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szexuális együttlét után...

Szexuális együttlét után mennyi idővel mutatható ki az AIDS/másmilyen nemi betegség?

Figyelt kérdés
Orálisan kielégítettem egy férfit. Seb nincs a számban és le sem nyeltem az ondót, mégis el szeretnék majd menni AIDS szűrésre.

2013. szept. 3. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy héttel biztos. De AIDS-nál már kicsit késő bánat lenne, igaz ma már jól kezelik. Inkább megelőzni kéne, nehogy már megbetegedj!
2013. szept. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk az AIDS az kicsit később alakul ki, de a HIV már egy hét után szerintem kimutatható.
2013. szept. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mutatható ki 1 héttel. Van egy úgynevezett ,,ablakperiódus", ami azt jelenti, hogy bár ott van benned a kórokozó, az ellenanyag, amit ki lehet mutatni, még nem alakult ki ellene. Ez 1-2 hónapot vesz kb. igénybe. Tehát legkorábban és legbiztosabban 1-2 hónappal az aktus után lehet kimutatni.
2013. szept. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ÁNTSZ oldalon 2-3 hetet írtak.
2013. szept. 3. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Gonorrhoea lappangási ideje 3-5 nap.

HIV 3 hét után kimutatható a vérből,a syphillis szintén.

2013. szept. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gemma1985 válasza:

Én most készülök Hollandiából behozni ilye esetekre való házi teszteket, ami otthon 15 perc alatt mond végeredményt; kinn bevált. Ha dokihoz mész, oda legkorábban 1 héttel az eset után fogadnak, tehát tesztet minimum ennyi idő után érdemes csinálni, még biztosabb, ha 2 hetet vársz, illetve ha van valamilyen tüneted, akkor természetesen azonnal.


Orális szexszel sajnos szinte az összes nemibetegség elkapható, tehát HIV, szifilisz, gonorrhea (tripper), chlamydia, trichomonas, hogy csak azokat említsem, amiket szűrni lehet. A tripper/chlamydia/trichomonas 2 héten belül általában csinál tünetet, de sok esetben nem, és ez a veszélyes! Ha úgy érzed, elkaphattál valamit, menj 2 héten belül dokihoz. Eredményt kb. 1 hétre rá várhatsz. HIV és szifilisz vizsgálatnak csak 3 hónap múlva van értelme.

2013. szept. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!