Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Áll alatti és nyakszirti...

Áll alatti és nyakszirti nyirokcsomó-duzzanat. Milyen orvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés

A háziorvos csak legyintett, de már nagyon régóta megvannak, és aggaszt a dolog, szeretném kivizsgáltatni, de nem tudom, hol.

Esetleg valami tapasztalat, mi okozhatja?



2013. szept. 11. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvos mondta, hogy nyirokcsomó duzzanat? A nyirokcsomó duzzanat általában érintésre fájdalmas, de mindenképp kellemetlen, és nem mobilis, értem ezalatt, ha megpróbálod mozgatni, nem mozdul el. A férjemnek, hátul a nyakán volt egy nagy csomó, ami egyre nagyobb lett. A sebészeten kiderült, hogy zsírcsomó, amit eltávolítottak helyi érzéstelenítéssel. Javaslom, ha a házi orvosos csak legyinteni tud, menj el a sebészetre, ott megmondják mi az. Beutaló nem szükséges.
2013. szept. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát a háziorvosom megtapogatta, vonogatta a vállát hogy na igen, lehet nyirokcsomó, a nyakszirti nyirokcsomóra (?) közölte hogy "furcsa helyre nőtt". (Igazából baromi dühös voltam, hogy ennyire közönyös.) Annyit mondott, hogy "hát esetleg fül orr gégészet", csak félek, hogy ott is annyit mondanak, hogy nem az ő területük, és vonogazják a vállukat, hogy "jé milyen fura helyre nőtt nyirokcsomó"...


Hátul a nyakszirtemen fix helyen van, az állam alatti mobilis. Érintésre, nyomásra egyik se fáj.

Onnan gondolom, hogy nyirokcsomó lehet, mert hátul szimmetrikusan van kétoldalt a nyakam tövének két oldalán. Az állam alattinál csak jobboldalt érzem.

De akkor lehet, hogy még csak nem is az?

2013. szept. 11. 19:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, amit tehetsz, ha elmész a sebészetre. Ott rendesen megvizsgálnak, lehet további vizsgálatokra is elküldenek. Azért nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni akkor sem, ha a nyirokcsomók vannak megduzzadva. Olykor hosszabb ideig tart, amíg visszahúzódnak. Nem voltál esetleg megfázva az utóbbi időben? Fertőzés után gyakran megduzzadnak. Nem vagyok orvos, de pár hónapja a fiammal megjártuk a kálváriát a test szerte megduzzadt nyirokcsomói miatt. A "remek" háziorvos a legrosszabbat sejtette, de kiderült több orvos, több vizsgálat után, hogy nem tudják mi baja, nem is kapott semmit, és elmúlt, ahogy jött. Én szedtem és csináltam neki közönséges galajteát, ami nagyon jó a nyirokrendszerre. Hogy az segített-e nem tudom, a lényeg, jól van. Ne legyél te sem megijedve, csak menj el mielőbb a sebészetre. Majd írj, ha meggyógyultál! Jobbulást!
2013. szept. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :) A sebészettől azért félek, mert ott kapásból mindent kivágnak, aztán utólag elemezgetik hogy mi volt az, de ezek szerint nincs alternatíva...

Most jó egy-két hétig még biztosan nem jutok orvoshoz,a sulis időbeosztásom egy káosz, ráadásul dolgozom is, ez utóbbit anyagi szükség miatt nem lébecolhatom el akárhogy. :( De addig is a teát viszont kipróbálom, ez eszembe se jutott. Pedig az okos és bevált praktikák hatásosabbak szoktak lenni a legtöbb gyógyszernél, ezt én is tapasztalatból tudom.

Ha eljutottam orvoshoz és valami változás van, még írni fogok. Addig is nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

2013. szept. 13. 13:39
 5/5 anonim válasza:
Mi lett veled utana?
2014. júl. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!