Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux miatt mostanában elég...

Reflux miatt mostanában elég kellemetlen a szájszagom még úgy is, ha napi 3x mosok fogat. Hogy lehetne megszüntetni? Nem lehet állandóan rágó a számban :/

Figyelt kérdés

2013. szept. 26. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
A kiváltó okot kell megszüntetni.
2013. szept. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerűen. Ne zabálj zsíros, fűszeres kaját, és főleg ne sokat, a savlekötőt meg dobd ki. Próbáld ki, hogy 2 hétig csak zöldséget eszel. Az első egy hétben rohadtul fog fájni a gyomrod, utána viszont olyan lesz,mintha elfújták volna refluxot. Nagyon lassan lehet visszaszokni az EGÉSZSÉGES kajáláshoz, tehát csirke, pulyka minimális fűszerrel, sok zöldséggel. AZ olajat zsírt és ennek minden formáját egy életre felejtsd el. (Halolaj kapszula helyette vagy halak ha szereted.) Napi 5 - 7 x kevés kaja.
2013. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. szept. 26. 16:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek abban, hogy meg kell változtatnod előbb utóbb az étkezési szokásodat, de az nem megy mindenkinél egykettőre.

(gyors éttermi kaják, vendégségek, bulik..) A refluxot viszont komolyan kell venni. Tönkreteheti a nyelőcsövet, a gyomor záróizomzatát. A savlekötők méginkább serkentik a termelést, ilyenkor már több kárt okoznak, mint megkönnyebbülést. Célszerű lenne, ha kiíratnál, valami savcsökkentőt (a protonpumpa gátlók a leghatásosabbak ) pl. én Noacidot szedek napi 1 szemet. Eleinte napi kettőt szedtem, amíg be nem gyógyult minden felmart részem. Sajnos még nem találtam meg a módszert amivel újra a "régi" lenne a gyomrom, de megtanultam mi a kerülendő, (valóban a zsíros, hagymás, borsos, sós ételek, és az édes cuccok, mint gofri, sütemények, kakaó, palacsinta, főleg lekvárosan. A párolt zöldség valóban a legjobb gyógyír, lúgosít, gyógyít, és nem is hizlal. Nekem a csípős sem árt, és az olajos magvak sem, de mindenki maga tapasztalja ki. Amikor valami pörköltparti van.. akkor 4 órával előtte, beveszem a tablettát, és bünti nélkül ehetem. Ja.. és sem a dohányzás, sem az alkohol nem javít a helyzeten :-( , akárcsak a túlsúly sem. De ha odafigyelsz, nem fog daganatos elváltozásba fajulni a hiperaciditásod.

2013. szept. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!