Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mononukleózis meddig fertőző?

Mononukleózis meddig fertőző?

Figyelt kérdés

Két héttel ezelőtt magas lázzal rendelkeztem, nagyon fájt a torkom nyelés közben, a nyaki nyirokcsomóim fel voltak duzzadva, állandóan fáradt voltam, és fájt, ha valaki a bőrömhöz ért. A doktornő azt mondta mononukleózisom van.

Még azon a héten elküldtek vérvételre, de negatív lett.

Ezek után a doki ki tudta tapintani a májamat, ami miatt egy újabb hetet otthon kellett maradnom. Antibiotikumot írt fel, és sokat kellett pihennem.

Most már minden rendbe van velem, de lenne számos kérdésem. Meddig vagyok még fertőző? Mármint az eredmény negatív lett, tehát van esélye arra, hogy nem is vagyok az? Mikor lehet újra csókolóznom? Nem szeretném, ha a barátom is elkapná ezt a nyamvadt vírust. Illetve az alkoholt meddig kell mellőzni?

U.I.: A májammal nem volt semmi gond, de a biztonság kedvéért két hétig felmentett a doktornő a testnevelés alól.



2013. szept. 30. 20:09
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!