Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegeknek, hogy könnyebb...

Cukorbetegeknek, hogy könnyebb az élet? Inzulinpumpa és szenzor vagy injekció/pen és vércukorszint mérő?

Figyelt kérdés

2013. okt. 9. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Szenzor kb. senkinek nincs állandóra, az drága mulatság lenne. A pumpások is általában vércukormérőt használnak. Szerintem a pumpásoknak könnyebb, csak még TB támogatással se olcsó mulatság. Ha egyszer összespórolom, váltok pumpára.
2013. okt. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ciber válasza:
Természetesen ha van pénzem, az első megoldás a jobb. Kevesebb pénz szükséges az okos étrendhez. Ez alatt nem feltétlenül a diéta értendő, hiszen én is - öreg létemre imádom az édességet és a süteményeket,- meg is ijesztett a háziorvosom, amikor elértem a 7,0 szintet, de napi 4000 NE D3 vitaminnal és más dolgokkal (lenmagolaj stb). már legutóbb csak 5,85 volt.
2013. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves második! Nem mindegy, hogy egyes vagy kettes típusba tartozol... szerintem az utóbbi.


Egyértelműen inzulinpumpa. Bár ez egyénfüggő. Volt aki kipróbálta, és visszaadta a pumpát. Én már 7éve pumpás vagyok. Sokkal könnyebb az életem. Csak egy gombnyomás és már bent is van az inzulin, nem kell szenvednem pl a buszon, hogy ne hogy belém törjön a tű miközben a kajámhoz adnék be inzulint. A pumpa előtt 8-10 között volt a HemA1c-m, most 5,9-6,2 között váltakozik. Azért nagyon nem mindegy. (Aki nem tudná mik a megfelelő értékek: Egészséges(nem diabéteszes) embernek 4-6% között kell lennie ennek az értéknek, míg kezelt diabéteszes esetén 6,5-7,5 % között.)

Megér egy próbát...

2013. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!