Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Baj, hogy soha nem voltam még...

Baj, hogy soha nem voltam még komoly fertőző beteg?

Figyelt kérdés
37 éves , nő vagyok. Nem voltam himlős, skarlátos...stb. Kiskoromba anyukámék mindent megtettek, hogy elkapjam (átessek rajta), de nem sikerült....Van gyermekem, ő volt, de akkor sem kaptam el. Ez miért van? Baj? Elkaphatom még? Anyósom most övsömörös, elkaphatom? Felnőttként állítólag veszélyesebb.
2013. okt. 16. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Magát az övsömört nem, ez egy "maradvány" betegség, csak azoknál alakul ki , akik voltak bárányhimlősek.

Viszont bárányhimlős lehetsz, ha nem voltál.

2013. okt. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, az övsörmört nem lehet elkapni. Ha nem voltál bárányhimlős, nem hiszem, hogy lesz ilyened.

Amúgy meg nem baj, de ha az lenne, akkor sem tehetnél semmit. Bárányhimlő ellen egyébként van védőoltás, a többit nem tudom.

2013. okt. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem baj. Igen jó immunrendszered van valószínűleg, és ha eddig nem kaptál el semmit, eztuán sem valószínű (a klasszikus fertőző betegségekről beszélek).
2013. okt. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2: Jól tudod, az övsömör maga nem fertőző. A bárányhimlőt okozó vírus az, ami fertőz. Az övsömör azért alakulhat ki az adott embernél, mert a bárányhimlőt okozó vírus nem pusztul ki, megbújik és betokozódik az idegdúcokban, és pl. nagy stressz hatására "aktiválódik".
2013. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bíztató :) Remélem így is maradok.
2013. okt. 16. 22:39
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Ilyen kérdést! Itt már nem tudnak mit kérdezni, vagy mi? -,- Örülj neki és kész!
2013. okt. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
Nem gond mert ez annak a jele hogy jó az immunrendszered. Bár a bárányhimlőt jó gyerekkorban elkapni mert felnőttkorban sokkal több bajt okozhat, de nem kell erőltetni. Nekem egyedül bárányhimlőm volt bár arra nem is emlékszem szerencsére, jobb is, mert állítólag kegyetlen rossz, a barátnőm viszont még nem volt és unokahúgoméknál pont sikerült elkapnia, és így 18 évesen elég kellemetlen volt neki nem győztem kenegetni a testét és mivel az ő családjában senki nem kapta el még az apja sem volt soha de nagyon félt nehogy baja legyen így a barátnőm addig ameddig beteg volt hozzánk költözött ez most volt februárba és munka után mindig egyből kenegettem a testét, mindenhol, kb tetőtől talpig, meg orvoshoz vittem szerencsére itt nálunk nem jelentett senkire sem veszélyt, de a kollégiumba sem mehetett vissza mert ott sok olyan diák volt aki nemtudta hogy volt-e vagy nem és nem mertek kockáztatni, főleg hogy idősebb korosztály is lakott ott. De nem volt szerencsére semmi gond, túl volt rajta meg egész jól viselte, bár nem egyszer volt hogy éjjel arra keltem hogy nem bír magával és vakaródzik, és hajnali 3 kor csináltam neki kamilla fürdőt hogy csillapítani tudjam, a viszketését, mondanom sem kellett hogy alapból nem aludtam sokat és reggel 6 ra mentem is 12 órázni. De ez van.
2013. okt. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6-os baj van? Miért vagy ideges? Nekem ez komoly kérdés volt, bocsánat.
2013. okt. 16. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!