Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi annak a betegségnek a...

Mi annak a betegségnek a neve, amikor a személyen az tapasztalható, hogy nehezen tud írni, a betűket kihagyja, vagy megcseréli, pl a lenne szó helyett lenen-t ír?

Figyelt kérdés
2013. okt. 17. 22:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
diszlexia
2013. okt. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem-nem, én konkrétan arra célzok, ami csak az írászavart tanulmányozza... Nekem valami C vagy K betű rímel, ez lehet a kezdőbetűje, de nem állítom.
2013. okt. 17. 22:21
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem a diszlexiára gondolsz?
2013. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"A diszlexia a nyelvvel, a beszéddel és az olvasástanulással kapcsolatos részképességzavar."


Nem úgy rémlik, hogy a beszéddel lenne az egyénnek gondja, csupán az írással és olvasással, halálos betegség, olyankor figyelmeztetett az egyik barátom, amikor cseteltünk és rengeteget hibáztam, lenen, cask, klel, hley... Stb szavakban felcseréltem a betűket és észre sem vettem... Persze most már kezelem, mert visszaolvasom, de úgy rémlik, mintha valami C, vagy K betűs lenne... Azt hiszem, bár nem állítom, úgy is kialakulhat, hogy gyermekkori trauma éri az egyént...

2013. okt. 17. 22:26
 5/15 anonim ***** válasza:

1 vagyok


Akkor diszgráfia

2013. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
ui.: Nem, vagy csak nehezen lehet kezelni. Erre emlékszem biztosan.
2013. okt. 17. 22:27
 7/15 A kérdező kommentje:
a diszlexia és diszgráfia gyógyítható, én arra célzok, amit még nem tudnak kezelni, leírom még egyszer, a beteg nem veszi észre, ha elgépel valamit, sokszor ideges, ez a múltbéli események miatt is előfordulhat és gyógyíthatatlan. C vagy K betűs, még mindig ez rímel, a beszéddel nincs nála gond, csak az írással...
2013. okt. 17. 22:34
 8/15 A kérdező kommentje:
Egy újabb mondat eszembe jutott, az egyén írása olykor olvashatatlan, de később megint szépen ír, és így hullámzik...
2013. okt. 17. 22:38
 9/15 anonim ***** válasza:

Hallod, ilyesmiről még nem is hallottam :D


Hullámzóan ír, majd újra szépen?

2013. okt. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem, én azt írtam, hogy az hullámzik, hogy egyszer szépen ír, aztán megint csúnyán... Ja meg egy másik emlék is eszembe jutott, rossz a koordináta érzéke...
2013. okt. 17. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!