Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Járvány van most Magyarországon?

Járvány van most Magyarországon?

Figyelt kérdés

Több ismerősömnek is hasonló panasza van (budapestiek) mint nekem, egy idővel velem! Múlthét csütörtök - pénteken egy hasmenéssel kezdődött, majd vasárnap egy jó erős mandulafájdalommal folytatódott, és azóta nincs megállás. Már a fülem is fáj ha ásítok, és a nyelek, leginkább akkor érzem. A nyaki nyirokcsomóim is fájnak, a jobb oldali be is van dagadva.

Azt hittem majd jobb lesz, de a helyzet csak rosszabbodik... Hogy tudnám a legegyszerűbben ezt kezelni, anélkül hogy méreg drága gyógyszerekre költenék egy orvosnál?


2013. nov. 9. 17:24
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Most már akkor a legrosszabb ha ásítok... Nagyon elkezd nyomni és fájni a jobb fülem tájéka...
2013. nov. 9. 17:25
 2/18 anonim válasza:
Szerintem csak egyszerűen mandulagyulladásod van és megvannak nagyobbodva a nyirokcsomóid, nekem is ezek a tüneteim szoktak lenni.
2013. nov. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Több mint kellemetlen, és nem szokott ez lenni... Mit tehetnék?
2013. nov. 9. 17:37
 4/18 anonim ***** válasza:
Antibiotikummal: Cefalosporin. fel kell íratni a háziorvossal. Én mindig ezt szedem, ha mandulagyulladásom van. És ihatnál mellé csipkebogyó-hársfa-kamilla teát.
2013. nov. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Melegíts fel sót, szórd zokniba és azzal melegítsd azokat a részeket, ahol fáj és gyulladást érzel. Gőzölj kamillateával jó sokáig, ha ezeket folyamatosan csinálod pár napig, akkor biztosan el fog múlni.
2013. nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Igen,van vírusos járvány. Viszont 1 hét után már menj el orvoshoz,mert valószínűleg ezeket a panaszokat már egy bakteriális felülfertőződés okozza. Antibiotikumra lesz valószínűleg szükséged,de a cefalosporinokon kívül mér ezer más is van,ami hatásos. Az orvosod majd tudni fogja,mit kell szedned.
2013. nov. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hogy a teák nem jók rá... Mert a gyulladást nem szabad melegíteni
2013. nov. 9. 17:45
 8/18 A kérdező kommentje:
Ma többször is volt olyan stádiumom hogy nagyon melegem volt, lehet lázas voltam... Ha hétfőig nem enyhül, akkor elmegyek orvoshoz aztán meglátjuk mennyiért és mit ír fel...
2013. nov. 9. 17:46
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez komoly ezzel nem szabad viccelni mindenképp menny el dokihoz mert nagyon megjárhatod


nekem pár hete állatira bevolt dagadva mandulám alig tudtam enni inni és szinte végig lázam volt és amig nem mentem el kb 1 hét után dokihoz addig nemhogy javult volna inkább rosszabbodott úgyhogy mindenképp menny dokihoz nekem Ospen-t (antibacikum) irt fel meg fájdalomcsillapitót (algopirin)(2500Ft volt a 2 együtt) és pár nap alatt el is múlt az egész. Ha nem veszed komolyan az ilyeneket azzal csak mégjobban rontasz a helyzeteden és szerintem igen járvány van mert itt fehérváron is van néhány ismerősöm akinek mandulagyuszija van.

2013. nov. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem óvódás gyerekem van és nálunk 2-3 gyerek most a héten hányás miatt dőlt ki.

Szóval lehet valami.


De a mandulád az egy másik dolog.

Mandulagyulladást bakteriális fertőzés szokott okozni, arra meg antibiotikum kell. Szóval menj orvoshoz! A nyirokcsomóid is a fertőzés miatt vannak megduzzadva és azért fájnak. Erre muszáj a gyógyszer, mert az nélkül nem jössz rendbe. Csak az antibiotikum öli meg a baktériumokat. Ha nem kezeled, szövődmények alakulhatnak kis.

Csak majd szedj mellé probiotikumot is.

2013. nov. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!