Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hosszútávon mi történhet...

Hosszútávon mi történhet velem, ha napi 3 maximum 4órákat alszom?

Figyelt kérdés
Az egyetem mellett éjszakánként dolgozom (minden nap) és nem jut több időm az alvásra...Állandóan rohanok, talpon vagyok, tanulok vagy dolgozok. Van, hogy 24órát fenn vagyok egyszerre, amiből 12t munkával 6t az iskolában töltök...Már 2hete csinálom, de kicsit tartok a következményektől...Mi történhet a szervezetemmel?

2013. nov. 13. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazából ha az a 4 óra az mély alvás, akkor elég is lehet.

A stressz egy alattomos gyilkos, magas vérnyomás, fáradékonyság, gyengeség, indokolatlan fejfájás, bőrbetegségek megjelenése, gyengülő immunrendszer, stb, sok következménye lehet.

2013. nov. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos, ha semmit nem szedsz, és remélem, akkor előbb-utóbb kómás álomba fogsz zuhanni, és alszol 1 napot egyfolytában.


Inkább ne próbáld ki, ha lehet.

2013. nov. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szervezeted kimerülhet, aminek sajnos akár hosszútávú következményei is lehetnek. Gondolj csak bele, ahhoz, hogy a szervezeted regenerálódjon szüksége van napi minimum 7 óra alvásra. Mivel te ennek kb. a felét biztosítod csak nem tud a szervezeted rendesen pihenni. Nincs elegendő pihenő ideje a belsőszerveidnek mint szív, máj, tüdő, stb... sem pedig szellemileg nem tudod magad kipihenni. Azért is kell a 7-8 óra alvás, mert a szerveid nem egyszerre egy időben pihennek, hanem óránként váltakozva. Mivel felborul a rend, az immunrendszered sokkal jobban igénybe van véve ami nem arra van, hogy folyamatosan védekezzen, hiszen akkor legyengül. Ezeken kívül még ott van a stressz, ami megint csak nem tesz jót sem fizikailag sem lelkileg. Ha még ezek mellé valamilyen stimulánst is használsz, hááát akkor készülj, hogy ha jön a pihi idő akkor idegbetegség, sírógörcs, haluk, szívritmuszavar meg ott tulajdonképpen minden fog játszani. Sajnos én így éltem 2 éven keresztül. Nagyon tönkre tett. Add meg a szervezetednek azt a napi 7 órás pihit minimum. Szüksége van rá, hidd el.
2013. nov. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem szedek semmit. Sajnos most vitaminokat sem, pedig azt szoktam. Napi 3-4kávét viszont megiszok...És kb csak 1x eszem, de akkor legalább normális ennivalót (csirkemell valamilyen körettel). Sajnos nem tudom, mit tehetnék, mert fenn kell tartanom magam, és az egyetemről sem szeretnék kihullani. Csak reménykedem, hogy idővel kicsit könnyebb lesz vagy nem is tudom... :/
2013. nov. 13. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!