Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívbetegség vagy pánikbetegsé...

Szívbetegség vagy pánikbetegség lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

kb. fél éve testedzések után kissé hamarabb elfáradok, mintha állóképességem romlott volna. Kb. 2 hete volt egy érdekes tompaság érzés fejemben és egy szédüléses - megsemmisülés érzés állapota jött elő. A pulzusom kb. 120 körül volt akkor. Apámnak szóltam menjünk be ügyeletre, ott megnéztek de annyira izgultam ott már, hogy 168-as pulzust mértek ekg előtt és 132/85-ös vérnyomást.


Első EKG-n 140/ST-s eltérés volt, de ahogy megnyugtattak szóbeli eltereléssel és lejjebb ment pulzus, már a 2. EKG teljesen jó volt.


Azóta többször jött rám ilyen rohamszerüség. Tegnap reggeli felkelés után kimentem a konyhába és megszédültem. Meleget éreztem fejemben és olyan fura zsibbadásszerűséget egész testemben. Egyből leültem és bepánikoltam. 1 óránt át 130-150 között volt a pulzusom. Vérnyomást 5 percenként mértünk. Hol 140/90 volt hol 160/85. Kijöttek ügyeletes orvosok és ekg-t végeztek rajtam. Teljesen rendben volt minden az EKG-n. Azt mondták kizárható, hogy szív okozná ezt. 1 hete mikor házi orvosnál is voltam a problémával meghallgatta ő is szívem és ütőereket is, de ott se talált semmi gondot. Azt mondta pszichiátria lesz ebből pánikbetegség miatt. Vérkép és vizeletvizsgálat is teljesen jó volt. Mi lehet ez? Valóban idegrendszeri túlterheltség és kimerültség okozhatná ezt?


Utóbbi 3 évben reggel 6 körül feküdtem le és du 3 körül keltem fel, valamint utóbbi 1 évben folyamatosan stresszeltem szinte.


Köszönöm előre is a válaszotokat! 28/F



2013. dec. 9. 17:27
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
És ami még fura, ha hirtelen felállok vagy veszek egy kicsit mélyebb levegőt kissé megszalad már ettől a pulzusom.
2013. dec. 9. 17:29
 2/21 A kérdező kommentje:
Nyugalmi pulzusom ma is egész nap szinte 90-105 között van.
2013. dec. 9. 17:30
 3/21 anonim ***** válasza:
Jó is van abba amit leírtál, meg rossz is. Megállapították, hogy szervi bajod nincs, pontosabban nem azok okozzák a tüneteket, ergó, akkor csak pszichiátriai lehet. Ilyen esetben, a háziorvos szokott felírni bizonyosfajta nyugtatót ( Xanax, Frontin, Helex), és egy ideig azt kell szedni. Nos, ha ezzel, meg az tünetet kiváltó stressz elkerülésével nem ismétlődik a dolog, akkar rendbejöttél. Ha nem jön rendbe, akkor psziciátria, és ott kivizsgálnak, és kapsz megfelelő kezelést. Kérdezz, ha van még valami
2013. dec. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen házi xanax-ot irt fel, 0.25öst. Mikor tegnap orvosok kiérkezéséig bevettem őket, levitte pulzust 150ről 105-110re. Utána adtak még EKG után nitromint, bevettem és lement pulzus 75-80ra. Be is aludtam utána 4 órát...
2013. dec. 9. 17:43
 5/21 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem hagynám ennyiben a dolgot. Nem ártana egy kardiológiai kivizsgálás a negatív nyugalmi EKG ellenére. Ilyenkor szükség van 24 órás Holter monitorozásra,szívultrahangra, vagy terheléses EKG-ra. Gyakori,hogy nyugalmi EKG-n nem lehet elváltozást kimutatni. Lehet,hogy pszichés alapon van,de okozhatja pld.pajzsmirigy túlműködés is. Ha minden negatív,akkor lehet csak kijelenteni,hogy pszichés.
2013. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Házi orvosnál voltam egy hete vérvételen és vizeletvizsgálaton. Pajzsmirigy és a többi is negatív volt.
2013. dec. 9. 20:08
 7/21 A kérdező kommentje:
24 órás EKG és szívultrahangra nem küldött el senki még.
2013. dec. 9. 20:11
 8/21 A kérdező kommentje:
De ugye ha súlyos szívbeteg lennék nyugalmi is már valamit kimutatott volna???
2013. dec. 9. 20:12
 9/21 A kérdező kommentje:
Amúgy mikor nézték ekg-mat még akkor rajtam volt a roham kissé, 128-as pulzusom volt közben...
2013. dec. 9. 20:18
 10/21 anonim ***** válasza:
Azért írtam neked mindezeket a vizsgálatokat,mert átestem én is hasonló tüneteken. EKG rendben,de mikor megcsinálták a szív UH-t kiderült,hogy van egy billentyű hibám(mitrális prolapsus),ami okozta a panaszaimat. Azóta gyógyszert szedek(szívritmus szabályozót)és lekopogom,de nincs panaszom.
2013. dec. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!