Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet komoly probléma (akár...

Lehet komoly probléma (akár daganat) ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, ma reggel kis mennyiségű, de azért jól látható élénkpiros vér távozott a széklettel együtt belőlem, majd a wc papíron is nyomot hagyott, és azóta fura érzésem van a végbélnyílásomnál. Nem fáj, csak fura, mint ha lenne ott valami, bár lehet ezt már csak bebeszélem magamnak, merthogy nagyon megijedtem ettől az esettől.

A széklet állaga, szaga amúgy teljesen normális volt. Hasi fájdalmaim nincsenek, meg semmi más probléma. Aranyerem sincs - tudtommal.

20 éves vagyok, előfordulhat ilyen korban is daganat? (igen, egyből a legrosszabbra gondoltam..)

Orvoshoz természetesen megyek, de csak pénteken van erre lehetőségem, gondoltam addig megkérdezem itt, hátha valaki okosabb a témában.



2014. jan. 7. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Én aranyérre tippelek
2014. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem aranyér bár nem vagyok biztos a dologban ... Egy éve pont ezzel mentem el orvoshoz és aztmondta hogy nincs semmi bajom , hogy csak valószínűleg erőlködtem székelés közben és az váltotta ki . Anyukám mondta hogy amikor kisbaba voltam akkoris voltak ilyen problémáim , de orvos nem mondott konkrét dolgot , hogy mitől...
2014. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugi! Az élénkpiros vér legtöbb esetben aranyér ill végbélrepedés miatt fordulhat elő. Ez nagyon gyakori dolog és relatív fiatal korban is előfordul. Szerintem erről lehet szó. Ha most volt először ilyen, lehet hogy jó ideig nem is fog előfordulni újra. Főleg ha a széklet külsején és a wc papíron jelent meg a vér. Szerintem biztos nem daganat. Ha nagyon aggódsz menj el dokihoz de szerintem ő is ezt mondja majd. Én is beparáztam amikor nekem volt ilyen én 24 voltam.
2014. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azért ijesztett meg amúgy ennyire a dolog, mert nem csak dolgom végeztével vettem észre hogy ott a vér, hanem így konkrétan éreztem is hogy valami kifolyik..

De remélem tényleg csak aranyér vagy valami ilyesmi, nem komoly dolog..

2014. jan. 7. 12:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is előfordult már. Például ha nagyon sok alkoholt iszom. De csípős ételek is felmarhatják a bélfalad. Én még azt sem gondolom hogy aranyér lenne, mivel azt éreznéd. De persze nézesd meg. Én nem szoktam elmenni vele. Tudom hogy ha sokat iszom és nem eszem, felmarja a gyomrom/belem.
2014. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!