Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fejfájásra írnátok valami...

Fejfájásra írnátok valami olyan módszert vagy megelőzésre vény nélküli tablettát, ami használ is? Esetleg ajánlanátok valami vizsgálatot, ami feltárná az okát az állandó fejfájásnak?

Figyelt kérdés
A párom osztrák, 31 éves, nyár óta vagyunk együtt, hamarosan összeköltözünk. Nagyon zavar, hogy állandóan fáj a feje. Szeretnék segíteni neki. Korábban azt gondoltam, hogy csak néha fordul elő nála, bevesz egy gyógyszert és kész. De már rájöttem, hogy ez majdnem napi probléma nála. És mindig gyógyszert vesz be, ami nagyon nem tetszik. Ha beveszi, akkor természetesen elmúlik tőle, de szerintem ezek nagyon erős gyógyszerek már, a háziorvosa írta fel neki. Szemüveges volt kb. 5 éve, de lézerrel megműtötték a szemét és már nem hord szemüveget, rendesen lát. Volt (azt hiszem így hívják) mri vizsgálaton, de semmit nem találtak. A háziorvos mondta neki, hogy sokat igyon, de ezzel nincs gond, mert min. 3 litert iszik naponta. Milyen vizsgálatra tudom elvinni itt Magyarországon? Vagy mit csináljunk megelőzésként? Kérlek, segítsetek! Köszönöm! 29/L
2014. jan. 20. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Magyarországon vannak ún. "fejfájásambulanciák". Illetve olyan neurológus magándokik, akik kifejezetten fejfájásokkal foglalkoznak. Ilyen helyre kellene elvinni.


Egyébként a saját sztorim:

Kb. 19-20 éves koromban kezdett el gyakran fájni a fejem. Előtte sosem voltam fejfájós. Szinte napi-kétnapi gyakorisággal előjött a dolog. Mindig ugyanott fájt, tompán, nem túl erősen, de zavaróan. Kb. 5-6 naponta kellett rá gyógyszert szednem, mikor nem bírtam elviselni.

Voltam CT-n, azon nem volt semmi eltérés, voltam szemésznél, hátha rossz a szemüvegem, de nem volt gond.


Aztán kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van, amire speciális diétát kell tartanom.

Nah amióta ezt nagyjából tartom, azóta a fejfájásaim száma (lekopogom), drasztikusan lecsökkent.

2014. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mivel a párod pasi, ezért nála a hormonális okok kevésbé játszanak. De egy alap vérkép semmiképpen nem ártana.
2014. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Második:

Miért, szerinted egy férfi nem termel inzulint, agy mifene?

2014. jan. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!