Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van most hányásos-hasmenéses...

Van most hányásos-hasmenéses vírus/betegség?

Figyelt kérdés
Anyum ma úgy kelt sajnos, hogy hányingere volt aztán már szaladt is a wc-re. Van most ilyen vírus a levegőben? A ti környezetetekben van most valaki ilyen beteg? Vagy esetleg csak gyomorrontás lenne?
2014. jan. 23. 08:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
van ám! Körzeti nővér vagyok a betegek egyik fele hány,hasmenése van,a másiknak fáj a torka,lázas.
2014. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ó, szuper...... akkor várható, hogy végig megy a családon :( reméltem, hogy csak vmi gyomorrontás és akkor én nem leszek beteg. Mint szakértő, tudnál tanácsokat adni, hogy mit tegyek annak érdekében, hogy én ne kapjam el? Az alap dolgokkal tisztában vagyok: gyakori kézmosás, szellőztetés, a közös légtérben tartózkodást minimalizálni. Van még valami amivel segíthetek magamon? Valamint anyummal mit tegyek? Sok folyadék, só/ásványi anyag pótlása, láz esetén azt csillapítani, pihenés... egyéb?
2014. jan. 23. 08:33
 3/12 anonim ***** válasza:

Elég enyhe idő van ahhoz, hogy megmaradjanak ezek a vírusok.

Normaflore-t szedjetek az antibiotikum mellé! :)

2014. jan. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A megelőzésre ennél többet nem tudsz sajnos. Anyukád most igyon sokat(ha kiszárad,az is fokozza hányást),ha másképp nem megy akkor 5 percenként 1 kanállal vagy 1-1 korty. Ma ne egyen semmit csak igyon.Ha holnapra nem szűnik a hányás menjetek le orvoshoz,mert lehet,hogy kell egy hányáscsillapítót kapnia. Hasmenése van?
2014. jan. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tehát erre kéne szedni antibiotikumot? Nekem volt már párszor ilyen bajom de a hányingercsillapítón kívül mást nem szedtem. Nem erős egy kicsit az antibiotikum rá? Mellesleg ez bacilus, nem pedig vírus?
2014. jan. 23. 08:40
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyelőre még nem volt... reggel felkelt, akkor hányt. De azóta visszafeküdt pihenni, nem volt kint.
2014. jan. 23. 08:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves 3.! Jól bekavartál! :) Dehogy kell!!! Ez vírus.
2014. jan. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bocs ez nem én voltam!

Ha nincs hasmenése ennyi egyenlőre elég lesz. Ha esetleg lenne,akkor vegyetek a patikában Smecta port, Bolus Adstringenst és valamilyen probiotikumot. 3-4 nap alatt zajlik le körülbelül.

2014. jan. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jól összevissza vagyunk:) A 3. nem én voltam.
2014. jan. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jól összegyűltek a 87%-osak :D


Nagyon köszönöm a tanácsokat!

2014. jan. 23. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!