Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valakinek izomrost sorvadás...

Ha valakinek izomrost sorvadása van akkor annak mi a jobb ha megpróbál minél többet mozogni vagy ha minél kevesebbet mozog?

Figyelt kérdés

#izom #sorvadás #izomrost #Izomrost sorvadás
2014. febr. 6. 19:31
1 2
 1/11 anonim válasza:

ez elég komolyan hangzik, orvost miért nem kérdezted meg??


Mivel nem írtad le hogy ezt pontosan mi okozza, nem nagyon lehet értékelhető választ adni, de szerintem sok protein (fehérje) jót tenne, esetleg kreatin, és olyan edzés ami nem terheli meg nagyon....

de mielőtt akármit is csinálsz kérdezd meg az orvosod

2014. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem tudom pontosan mi volt az izombiopszia eredményében de a doki azt mondta rá hogy ez izomrost sorvadás... a tünetei olyanok hogy minden végtagom kijár, kiugrál a helyéből.. váll, állkapocs, csípő, térd, boka azaz végig minden és időnként erős kimerültség jön rám...
2014. febr. 6. 19:50
 3/11 A kérdező kommentje:
az van az eredményben hogy II/B rostok atrophiája látszik
2014. febr. 6. 19:51
 4/11 anonim válasza:

és semmi gyógyszert nem kaptál?? vagy valami tanácsot??


ha tényleg kiugrálnak a csontjaid akkor nem hiszem hogy jó ötlet megerőltetni

2014. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
az orvoshoz aki kérte a vizsgálatot még majd eztán megyek mert időpont kell hozzá...
2014. febr. 6. 20:16
 6/11 A kérdező kommentje:
de még semmit nem kaptam rá gyógyszert se se semmit...
2014. febr. 6. 20:17
 7/11 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Mindenképpen várd meg a szakorvos véleményét! Nem írtad azt sem, hány éves vagy. Igaz, ez a dolgokon nem változtat, de nem mindegy az sem, egy izomrostsorvadás mikor alakul ki.

Jó lenne, ha el tudnád kerülni a gyógyszeres kezelést. Ha esetleg mégis szükségszerű az, keress alternatív megoldásokat is! A kimerültség is jele lehet a hiányos tápanyagbevitelnek, vagy éppen a rossz felszívódásnak. a táplálkozásodra, annak minőségi kiegészítésére nagyon ügyelj! A mozgás mindenképpen hasznos lehet, de ennek fajtáját a szakember meg fogja mondani. A gyógytorna, majd a fokozatos terhelés, a megfelelő, komplett tápanyagbevitellel párosítva eredményre vezethet.

2014. febr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
22 vagyok és kb 18 éves koromban kezdődött vagyis nem tudom... volt egy balesetem még 8 éves koromban a jobb kezemmel és a jobb vállam sokkal régebb óta elkezdte a kiugrálást aztán aztán tavaly tavasszal megműtötték utána nem volt egy darabig semmi baj még fel nem akartam állni az ágyról és ki nem fordult a térdem... akkor mankóznom kellett és megmozdult a műtött jobb vállam és utána jött sorba minden
2014. febr. 7. 18:58
 9/11 A kérdező kommentje:
mindkét csípőm fájdalom nélkül kifordul majd helyrenyomom sőt járás közben is kifordul és észre sem veszem csak arról hogy nem olyan pozícióban van mint kellene a jobb kezem ugyan úgy mint a vállműtét előtt megint sokkal hosszabb mint a másik akkor a térdkalácsaim ha kinyújtom a lábam és hozzájuk nyúlok lecsúsznak oldalra vagy lefelé esetleg fel... akkor az állkapcsomnak kb félcentis holtjátéka van oldal irányban... + az a gáz hogy akihez vissza kell menni orvoshoz ezzel az eredménnyel még asszem kb egy hónap van az időpontig
2014. febr. 7. 19:02
 10/11 A kérdező kommentje:
bokák, térdek, csípők, vállaim, könyökeim, csuklójaim, ujjaim, állkapcsom ezek mind legalább egyszer ficamodtak eddig... de általában napi 5-6 ficamom van és odáig eljutottam hogy egyedül semmi segítség nélkül helyre tudom tenni mindenem...
2014. febr. 7. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!