Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Emetofóbia. Félelem a hányástó...

Emetofóbia. Félelem a hányástól, hányingertől, vírusoktól, ételektől, szorongás, pánikrohamok. A környezetem, orvosok, családom nem ért meg, nem tudják mit érzek. Van olyan ember akivel tudunk beszélni erről aki ugyanazt érzi amit én?

Figyelt kérdés
Ha többen is lennénk Debrecenből össze lehetne hozni csoportos beszélgetéseket!!!

2014. febr. 12. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Pszichologushoz fordultal mar?
2014. febr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, de nem sok eredménye volt eddig. Volt egy jó orvos akivel szépen haladtunk, de a kezelés közepén elköltözött az ország másik végére...
2014. febr. 13. 10:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Kineziológusra nem gondoltál még?
2014. febr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Természetgyógyásztól kezdve a kórházi bennfekvésig minden volt már, de eredménytelenül. Jelenleg a hipnoterápián gondolkozom, azt hallottam újabban az esetleg hatásos lehet ilyen problémáknál.
2014. febr. 15. 17:44
 5/8 NoDrugs ***** válasza:
Próbáld ki a Wingwave Coachingot vagy az Érzelmi Felszabadítás Technikáját
2014. febr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem is van emetofóbiám. 5 éve alaljult ki. mrá okkal jobb. mászkálok ezske bárhol bármit. de azért még a kezeme szorogosan mosom ha haza érek meg evés előtt :)
2014. febr. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Eszticica válasza:

Szia!

Nem tudom aktuális-e még válaszolnom, de én is emetofóbiában szenvedek már öt éve, de nem jött javulás. Ez évben töltöm be 17 életévemet és enyhén szólva belefáradtam, hogy nem lehet normális életem.

Sok oldalra benéztem, ahol hozzám hasonlóan problémákkal szenvednek az emberek, s eldöntöttem, hogy nem titkolgatom tovább a valóságot, hanem elmondom ezt másoknak is. Éppen ezért a minap létrehoztam a saját livejournalos oldalamat, ahova leírom mindennapi élményeimet, gondolataimat.

Ha szeretnél beszélgetni ott nyugodtan felkereshetsz. Nekem sincs kivel beszélnem róla, úgyhogy átérzem, amit te is.

Utólag is bocsánat a sok fecsegésért. :)

2014. márc. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia. Én is küzdöttem vele évekig. 2004-ben kezdődött, amikor is az érettségi miatt való idegességtől egy éjszaka alul-felül jött belőlem minden. Nagyon megijedtem, és akkor ez a félelem gyökeret vert bennem, bár azóta nem hánytam. A családom nekem is azt mondta, hogy "hülyeségeket képzelek be magamnak". Tudom, min mész át. féltem a buszon, kocsiban, hogy felrázza a gyomrom, féltem enni is. De! Ma már 18 hetes kismama vagyok. :) Pedig a terhességtől is rettegtem. Voltam előtte egy nagyon kedves kineziológus ismerősömnél, aki rengeteget segített. Én sem tudtam elképzelni magam terhesen az esetleges rosszullétek miatt, amik végül is elkerültek. Émelyegtem ugyan, és néha pici hányinger is bejátszott, de túléltem. Idén márciusban jött az érzés, hogy anya akarok lenni, és elsöpört minden félelmet. És ha a Jóisten is úgy akarja, márciusban a karomban tarthatom majd a legdrágább kincset a Földön, a kisbabámat. Remélem, adtam egy kis bátorságot a továbbiakhoz. Kitartás! :)
2014. okt. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!