Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jó indulatú daganat, ha fáj,...

Jó indulatú daganat, ha fáj, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Van a bal mellemben egy 6*11 mm-es csomó, ami 2013. októberében derült ki. Januárban voltam ellenőrzésen, még mindig ott van és ugyanakkora. Nem volt rá panaszom sem, ha ősszel nem vették volna észre, nem is tudtam volna róla. Hála istennek jóindulatú a doktornő szerint, de egy hete elkezdett fájni és egyre sűrűbben tapasztalom a fájdalmat. Ráadásul már még egy helyen érzek egy kisebb csomót... Mi a lehet a fájdalom oka? Mi a teendő? Lehet ebből baj? Eléggé megijedtem... Kérlek segítsetek!

17L



2014. febr. 15. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ha panaszokat okoz, akkor gondolom ki lehet operáltatni.

Tudod, hogy pontosan milyen daganat? (Fibroadenoma?)

Szedsz esetleg fogamzásgátlót?

2014. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, az. nem, nem szedek. és az az igazság, hogy félek szólni akárkinek, hogy panaszaim vannak.
2014. febr. 15. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért, mitől félsz?:)
2014. febr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
túl sokat hiányoztam már az iskolából a különböző betegségeim miatt. volt egy patkóbél gyulladásom, refluxom, különböző betegségeket elkaptam a gyenge immunrendszerem miatt és ha még hiányoznék, akkor valószínű évet kéne ismételnem, amit meg nem szeretnék. ez az egyik oka, a másik meg az hogy ha meg kéne műteni, én nem akarnám, mert félek a műtétektől...
2014. febr. 15. 18:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát az első dologra nem sok mindent tudok mondani, maximum azt, hogy intézed el a tavaszi szünetben.

Az meg, hogy elmész vele dokihoz, nem jelenti azt, hogy meg is műtik. Lehet, hogy tudnak vele vmi mást is kezdeni. Műtétet úgy is csak akkor végeznek, ha beleegyezel.

2014. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a nyári szünetig ki kell húznom, mert a tavaszi szünetet végig fogom tanulni sajnos :S addig nem merem mondani anyukámnak sem...
2014. febr. 15. 19:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt meg kell mondani, nem olyan dolog. Nekem is van ilyen sajnos, tobb is a mellemben.Kiakartak operalni, de nem hagytam, elmentem mashova. A Kek Golyon levo onkologiara menj, ott nagyon jok es nem ugranak egybol a kesnek. Nekem is szokott fani ilyenkor erdemes borogatni (menstruacio elott kozvetlenul 10nappal) 10napig koromvirag teaval. Fozol egy adag teat, de ne filteseset, martasz bele egy kisebb ruhat es azt rateszed a melledre, plusz meg becsomagolod magad egy furdo torolkozobe es fel orat igy fekszel minden este. Sokat szokott segiteni. De meg jobb (nekem ez mindig bevalik) progesteron kenocs, de ez sajnos venykoteles es ezzel bekened. Ez tuti segit es nem kell muteni sem. Nekem eleg ha 2-szer bekenem es mar nem is faj.
2014. febr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolso vagyok! Azert nem erdemes muteni, mert ha hajlamos vagy ra jon majd mas helyette, az egyik ismerosom igy volt ezzel. Nekem nagyon sok van sajnos mindkettoben.
2014. febr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!