Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyik orrspray az, ami...

Melyik orrspray az, ami tényleg beválik arcüreg problémák esetén?

Figyelt kérdés
Már december vége óta kínlódok az arcüregemmel. Kipróbáltam többféle orrsprayt, Vibrocil, Wick, homeopátiás, Rinofluimucil, szteroidos. De még mindig ott tartok, hogy nehezen tudom kitisztítani, többszöri befúvás is csak nehezen segít. A váladékozás szerencsére csökkent a 3. antibiotikum hatására, de ez a dugulás... Most talán nem fáj, nincs lerakódva, de nem látok be. Milyen orrsprayt használjak hogy végre helyreálljon a szabad légzésem?

2014. febr. 25. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmilyet, lehet hogy ez a dugulás már a sok orrcsepp mellékhatása, ezeket nem szabad huzamosabb ideig használni. Sós vizes orröblítés talán rendbehozza, vagy menj el orr-fülgégészhez, hogy mi okozza az elhúzódást.
2014. febr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

túlspréztél, rontottál a helyzeten.

öblögesd át az orrodat langyos enyhén sós vízzel és ne használj sprét a továbbiakban, mert az orrnyálkahártyáid már nagyon meg vannak vastagodva.

az arcüreg gyulladás kikezeléséhez alapvetően 3 dolog kell: antibiotikum, köptető és orrcsepp.

2014. febr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, hogy sok volt, de mit tegyek, ha teljesen eldugul az egyik oldal?
2014. febr. 27. 11:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és hogyan kell átöblögetni? Hogy érjem el, hogy ne menjen le a garaton a víz?
2014. febr. 27. 11:55
 5/7 anonim válasza:
100%

Régi bejegyzés, de hátha másnak segít.

Forralj ásványvizet (nálam a forró csapvíz is bevált) tegyél bele himalája sót (a kellemes arányt majd kitapasztalod) szívd fel az orrodba arra a részre ahol nem nyeled le (kb. olyan érzés, mint amikor medencébe esel és az orrodba megy a víz, de az a jó, ha kicsit csípi.

Tartsd benn min. fél- 1 percig és utána fújj orrot. Egyébként nekem ami bevállt:

1. Nasonex szteroidos orrspray (de csak receptre, ez csökkenti a gyulladást)

plusz

2. Nasopax orrspray (max. 4 hétig használható, ez feloldja a nyákot és kidugít)

plusz

3. Fluimucil (nyákoldó, korlátozott ideig használható)

plusz

4. UV lámpa vagy BIOPTRON lámpra az arcra, homlokra (előbbi napi 3 x 10 perc vagy utóbbi napi 3 x 6 perc, csökkenti a gyulladást, elősegíti az arcból a váladék eltávozását)

5. Kiegészíthető sós vizes öblítéssel

A legfontosabb az 1. 2. és leginkább a 4.

Jobbulást mindenkinek!

2017. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Előző vagyok.

Helyesbítek:

4. INFRA lámpa vagy BIOPTRON

2017. febr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez, hogy a sós vizet felszívni csak úgy, elég bizarul hangzik. Vannak már ehhez megfelelő eszközök, ilyen kis kancsók, amikkel könnyen végrehajtható az orr átöblítése. Nekem is bevált. Plusz Bioparox orrspray.

Amúgy a kérdés kiírásakor (akkor még ki nem derült) orrpolipom volt. Tehát fül-orr-gégész szakorvos javasolt elhúzódó arcüregprobléma esetén.

2017. febr. 24. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!