Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen külső jelei vannak az...

Milyen külső jelei vannak az alkoholizmusnak?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy az alkoholizmusnak vannak külső jelei illetve nyomai, és minél tovább alkoholista valaki annál kevésbe múlnak el. Mik ezek a nyomok?

2014. márc. 5. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Nincsenek egyértelmű jelek.
2014. márc. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim 15 éven át alkoholisták voltak, ránézésre meg tudom mondani mindenkiről, hogy az-e.


A legszembetűnőbbek szerintem ezek. Mármint az első ugye, hogy folyton be van rúgva, de ha kivételesen mégis józan, akkor...

- püffedt arc

- üveges tekintet, piros kifejezéstelen szemek

- vérerek az arc bőrén /pókhálószerűen/

- püffedt terhesekre jellemző has, kb 7. hónap.

- Férfiaknál a nagy has ellenére soványság.


Persze az alkoholizmusnak is vannak fokozatai. A terhes has elég kései stádiuma ennek.

2014. márc. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves #2 kommentelő, a terheseke jellemző püffedt hashoz oda írtad hogy 7.hónap, lehet kissé buta a kérdésem, de úgy érted hogy a 7. hónapban lévő terhes nőkre nőkre jellemző hasa lesz az illető alkoholistának vagy 7. hónapban alakul ki az alkoholistánál a püffedt has?

Ha előbbi a válasz, kb. mikor jelenik meg a nagy has, mennyi idő után?


A túl fényes homlok is lehet tünet?

2014. márc. 5. 11:00
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem az nem az
2014. márc. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A hetedik hónap alatt azt értettem, hogy akkora hasa van kései stádiumba az alkoholistának, mint egy 7 hónapos terhesnek. Gondolom a máj károsodása, vagy nem tudom mi okozza.

Amit még elfelejtettem írni, hogy masszív alkoholistáknak a bőre is sárgább mint az egészséges társaiknak.


De ez mind májprobléma, és ha a nagy has befigyel, meg a sárgaság, akkor közel a vég.

2014. márc. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2-es jól mondja. Vedd még hozzá a tremort, ami az első pohár után általában elmúlik. Illetve egy etológus összehasonlította híres emberek hajzatát, és azt találta, hogy az idült alkoholistáknak sűrű, erős szálú hajuk van. (Valószínűleg a bőr alatti hajszálerek tágulása miatt.)
2014. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon korpas lesz a fejed (az alkohol szarit)
2014. márc. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és még a szétcsúszottság, püffedtség. Szürke, egészségtelenn bőrszín.
2014. márc. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van akin nem látszik. Nem püffedt, hanem sovány. Ez egyénenként változik. Az arca is csak akkor piros ha iszik, másnap elmúlik. Szerintem ránézésre senkin nem látszik, hogy alkoholista, hacsak nem 20 éve az.
2014. márc. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért nagy a has (ascites), mert a májsejtek túlnyomó része elpusztult, ennek következtében pangó folyadék gyülemlik fel a hasüregben.
2014. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!