Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szív reuma esetén lehet...

Szív reuma esetén lehet alkohol fogyasztani?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy szív reumás vagyok ,17 éves lány vagyok , csak moldamin injekciót kaptam 3 hónapon át,heti egy darab,Alkohol lehet fogyasztani,most nem kell félre érteni hogy iszákos vagyok vagy valami ilyesmi,csak néha szülinapkor vagy más eseményen, a negatív kritikákra nem vagyok kíváncsi,Mit nem szabad fogyasztani ilyenkor?

2014. márc. 9. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel jár a szívreuma? Ilyen betegségről még nem is hallottam.
2014. márc. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én sem hallotam ez idáig,annyit tudok stressztől alakult ki !
2014. márc. 9. 17:11
 3/9 anonim ***** válasza:
És milyen tünetekkel jár? Az orvos mit mondott?
2014. márc. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
AZ orvos nem sok mindent mondott, mindig mikor lefeküdtem épp hogy elaludtam, a szivem elkezdett gyorsan verni majd kiugrott a helyéről és az utóbbi napokban egyre többször, elküldött vérvizsgálatra,amiből 2/3 negatív lett, és azt mondta nagyon közel állok a sziv reumához és most arra kaptam injekciót is :) izom rángások is voltak,torokfájás is, stressz hajhullás,nálam legalább ezekben nyilvánult meg ,de legtöbbet a szivem fáj!
2014. márc. 9. 18:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért bővebben is írhattál volna. Olyanra is kíváncsi lennék, hogy egy ilyen betegségnél mire lehet számítani, meg mit jelent, az, hogy hevesen ver stb. meszesek az erek? magas a vérnyomásod?, szívbillenytyű zavar, vagy valami degeneráció van a szíveddel? stb Ez így nekem nagyon homályos


Ám, ha ez csak lelki tünet, mert a stressz okozza, tehát nincs komoly szervi baj, akkor egy kis alhohol, mondom KIS tehát csak mértékkel, ellazíthat, lehet, hogy javíthat a helyzeten. Azt szokták mondani, hogy az alkohol kis mértékben orvosság. de azért a stressz miatt nem jó rászokni a piára, főleg, ahogy mondod nem szoktál inni. Figyelj ezt Te érzed. Az biztos, hogy én az asthmám és ehhez párosuló pánikomhoz- mellett én nem merek inni. Utoljára vagy 7 éve ittam, még szilveszterkor sem iszom. Amit egyedül megengedtem magamnak mostanában, hogy ettem pár szem konyakmeggyet azt a mon cherryt.

Szóval én nem merek inni, mert nem leszek tőle jobban.


Amúgy az orvos mit mond, sportolhatsz, ha igen, mit?

2014. márc. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Szóval én nem merek inni, mert nem leszek tőle jobban".


Vagyis inkább félek, hogy rosszabbul leszek, ha iszom. És tök jól megvagyok pia nélkül. :)

2014. márc. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem mondott semmit sem ,míg ki nem derült ,hogy mi a bajom azt mondta nem táncolhatok, pedig már akkor is a szív reumára gyanakodott, és az is van állítólag de táncolhatok nem mondta hogy nem ,nem mondott semmit sem ,hogy mit szabad vagy mit nem ... amúgy nagy a vérnyomásom,nem kérdett semmit sem ,csak már irta megfele hogy milyen vérvizsgálatot kell csinálnom, azt mondta 3 hónap után meglátjuk ,hogy fogok állni javulta a helyzetem vagy sem , nem kávézom nem energia italozom ... már félek előre a szerdától kapom az újjabb injekciót :-/
2014. márc. 10. 17:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ezek után azt mondanám, hogy ne igyál semmit. Az orvost meg alaposan faggasd ki. Ha meg nem korrekt, mert nem mond semmit, keress fel mást.
2014. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
a moldamin antibiotikum, ezért nem fogyaszthatsz alkoholt, mert csökkenti a hatását. én 1,5 évig kaptam hetente, nem volt kellemes.
2014. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!