Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire utalhat a zöldes széklet...

Mire utalhat a zöldes széklet illetve a friss piros vér a székletben?

Figyelt kérdés

Párom említette, hogy kb. 1 hete zöldes színűt székel. Tegnap meg már mondta, hogy nem zöldes, de élénk piros vér van benne. Ma is ez volt. Meg is néztem és tényleg élénk piros. Kérdeztem tőle, hogy nincs aranyere? Mondta, hogy nincs. Megnéztem neki az ánuszát és semmi nem látszik rajta.

Lehet ok az aggodalomra? Szerintetek ezzel mikor kell orvoshoz fordulni? Ha mondjuk még vasárnap is az lesz? Vagy ha még egy hétig így marad? és milyen orvoshoz kell ilyen esetben fordulni?

Előre is köszönöm a választ...nagyon aggódom.


2014. márc. 29. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvos. Végbélrepedéstől a bélrákig akármi lehet. Egyéb panaszai nincsenek? Hasmenése nincs?
2014. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Zöldesre nincsen válaszom, de a véres: 1-2 napot várj, figyeljed! Lehet, hogy rendszertelen-értem nem napi szinten székleted. Ha továbbra is fenn áll, okvetlen menj az urológiára!
2014. márc. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Minek az urológiára? A gasztroenterológiára menjetek.
2014. márc. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A zöldes székletet epe okozza, a friss vér a végbél vagy vastagbél alsó traktusaiból származik (a fentebbről érkező általában megalvad addigra, mire kiér).

Orvos!

2014. márc. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
A piros vér a székletben azt jelenti, hogy a gyomor utánról jövő friss vér. Ha a gyomorból vagy a fölülröl jönne, akkor fekete lenne. A zöld színű székletről lila gőzöm sincs. Én mindenesetre felhívnám az ügyeletet, és tanácsot kérnék, hogy mit tegyek. Az aggódásod teljesen jogos. Akár most is telefonálhatsz.
2014. márc. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

és oda kell beutaló??

egyébként normális a széklete, se hasmenés, se székrekedés...és minden nap általában 2x van széklete.

2014. márc. 29. 22:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Kell beutaló.
2014. márc. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha hétfőn is véres lesz akkor menjetek orvoshoz. Arra készüljön fel, hogy meg fogják tapizni hátulról. De nem fájdalmas amúgy.
2014. márc. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet?
2014. ápr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!