Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez milyen (jég) árpa? Fertőző?

Ez milyen (jég) árpa? Fertőző?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem észre a szemhéjamon (belső, szempillák alatti részén, bocsi, nem tudok szakkifejezést rá ><), hogy van egy kis hólyag, de csak egy picike, majd kicsit nagyobb lett, ma reggelre nagyjából úgymond "összement", és mikor hazajöttem, akkor vettem észre, hogy kb fél centire tőle jön ki egy másik, a régebbinél meg a szemem picit piros...meg nyomó érzésem is van a szememben :(, leginkább az érdekelne, hogy volt e vkinek hasonló és, hogy fertőző e, nem szeretnék senkit se megfertőzni vele :c, előre is köszönöm a válaszokat! :)

2014. ápr. 3. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt, ha egyre gondolunk persze. A szemhéj belső felén kezd kialakulni, de kívülről és könnyű észrevenni. Jellemző rá, h éjszaka kiürül, ezért ébredéskor kisebbnek látszik, de napközben újra elkezd nőni.

Nem szabad sokáig halogatni a szemészt ilyen esetben, mert kezdeti stádiumban még könnyebben kezelhető különböző krémekkel, cseppekkel. Viszont ha halogatod, akkor úgy járhatsz, mint én: Nekem már csak a szike segített, és nem volt kellemes érzés.

Tudtommal nem fertőző amúgy, legalábbis nekem nem mondták.

2014. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem nem olyan durva még, tegnap kezdődött, egyik osztálytársamnak szerintem már egy hónapja is van, hogy a szeme sarka meg van duzzadva szegénynek. Neki még "jó helyen van" mert nálam ha beduzzad, akkor az egész szememre nem fogok látni ><
2014. ápr. 3. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!