Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hétfő óta tüszős mandulagyulla...

Hétfő óta tüszős mandulagyulladás, és a mellé társuló 38-39.6 fokos lázzal, már hét eleje óta szedek augmentin duo 875/125 mg antibiotikumot de semmit nem használ?

Figyelt kérdés

Mint azt már írtam, kegyetlenül fáj a torkom, nyelni is alig tudok, csütörtökön be kellett menni az ügyeletre is mer 38.6 fokos lázra bevettem 2 szem algopirint, másfél óra múlva már 39.6 volt...

Ügyeleten kaptam Xilox granulátumot fájdalomcsillapításra, és antibiotikum gyanánt pedig Fromilid uno 500 mg-os tablettát

Már 3 szem lent van belőle, a fájdalom is még megvan, de a doki azt mondta, hogy hétfőre drasztikusan javulnia kell a helyzetnek

Milyen házi praktikákkal tudnám elérni, hogy a mandulám ne legyen tolyás méretű még hétfőn is?


2014. ápr. 5. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:
egyél fagyit, az jó a gyulladásra, illetve sós vízzel gargalizálj. az antibiotikum szedését pedig ne hagyd abba
2014. ápr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hideg vizes borogatást kell rá tenni. Rengeteg folyadékot kell inni, lehetőleg citromos teát. Lázcsillapításra pedig a Rubophen tabletta a legjobb.

Jobbulást kívánok!

2014. ápr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Ügyeleten azt mondták, hogy ha hétfőre (azaz mára), nincs jelentős javulás, akkor be kell menni a fül orr gégészetre ^^"

És mivel most is arra keltem, hogy majdnem elmostam az Alföldet, annyit izzadtam a láz miatt, így esélyes, hogy az ottani orvosokat is boldogítom majd egy kicsit :D

2014. ápr. 7. 02:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!