Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez inzulinrezisztencia? Vagy...

Ez inzulinrezisztencia? Vagy mi lehet?

Figyelt kérdés

Gyakran leesik a vércukrom napközben. Elkezdek remegni, gyengének érzem magam, félek, hogy összeesek. Mindig van nálam szőlőcukor, olyankor beveszek 1-2 szemet, attól jobban leszek. De már egyre gyakrabban van ez, kezdek aggódni. Nem eszem sokat, és amikor leesik a cukrom, akkor sem kívánom az édességet, meg úgy általában egyáltalán, inkább sós dolgokat. Ha viszont leesne a cukrom, nem inkább ösztönösen magas cukortartalmú ételeket kellene kívánnom? Nem értem. Apukám 2-es típusú cukorbeteg, az ő apukájának és annak az apukájának is volt, szóval lehetséges, hogy örököltem volna a hajlamot?

Évekkel ezelőtt a háziorvos mérte nekem, akkor rendben volt. De nemrég apu is megmérte, amikor rosszul éreztem magam, és 3-as volt a cukrom, igaz akkor már 4 órája nem ettem semmit, mert valamit éppen csináltam, és elfelejtettem. Apu azt mondja, hogy gyakrabban kellene ennem, de például a munkahelyemen is csak egy szünet van, úgyhogy 4 órán keresztül nem lehet enni. Cukrot viszek magammal, de az meg magas glikémiás indexű, gondolom többet ártok vele, mint használok.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

Ez lehet egy kezdődő cukorbetegség jele?

Inzulinrezisztencia? Csak mert az interneten felsorolt más tünetei is mind stimmelnek nálam is (pl. memóriazavarok, bőrhámlás, állandó fáradtságérzet stb.).



2014. ápr. 7. 17:23
 1/6 A kérdező kommentje:
De most olvastam a neten, hogy a hipoglikémiát nem csak cukorbetegség, hanem még sok más betegség okozhatja. Szóval legjobb lesz dokihoz menni.
2014. ápr. 7. 17:44
 2/6 anonim ***** válasza:
mindenképpen kérj beutalót terheléses cukor és inzulinmérésre.
2014. ápr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Majd csak jövő héten tudok menni háziorvoshoz.
2014. ápr. 8. 18:03
 4/6 anonim válasza:
nekem is le szokott esni a cukrom,foleg delutan fele,olyan 2-3orakkor,ugyanazok a tunetek mint neked,melle meg jon a panikroham is,amire kezdek egyre jobban gyanakodni h nem panik,hanem cukorleeses.....mit mondott a dokid? amugy az en csaladomban ritka a cukorbetegseg
2014. ápr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csináltak glükóz intolerancia tesztet (azt hiszem így hívják). Meg kellett inni egy nagyon édes folyadékot, és 3 órát ott ültem a váróban, időnként vért vettek. De csak 29-én tudom meg az eredményt, mert a doki aki csinálta most szabin van, és nem akartam másikhoz menni. Majd leírom mi volt. A vérnyomásom is mindig nagyon alacsony, lehet hogy annak is köze van a rosszulléthez, nem tudom.
2014. ápr. 19. 10:48
 6/6 anonim válasza:

hat igen a vernyomastol is lehet :/ nekem az jo szokott lenni,majd ird meg h mi volt! jobbulast ;)

kellemes unnepeket

2014. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!