Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A mononukleózis terjed nemi...

A mononukleózis terjed nemi váladék útján?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 16. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. ápr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Sok nyállal is, de többnyire az nem elég.

Esetleg kisgyereknél elég a sok nyál is.

2014. szept. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző: a nyál bőven elég, még soknak sem kell lennie. Ezért hívják "csókbetegségnek". De ha ugyanabból a pohárból iszol valaki után, már annyi elég lehet elkapni.
2014. szept. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3: Nekem nemrég volt, alaposan utánanéztem. 2 kórokozó is okoz mononukleózist (vagy komoylabb megbetegedést, sőt akár halálhoz is vezethet), és a nemi úton terjedő betegségek közé sorolják őket, mert csak szoros testi kontaktussal tejed.
2014. szept. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4. Nekem is volt, nekem a kórházban mondták, ahol 3 hétig voltam elkülönítőben miatta (engem védtek, mert nagyon taccsra ment miatta az immunrendszerem), úgyhogy volt időm nekem is utánanézni. Egyébként meg kétlem, hogy két év párkapcsolat után kaptam volna el a páromtól. Úgyhogy marad az alternatív fertőződési forrás. A HPV-t is a nemi úton terjedő betegségek közé sorolják, mégis elkapható más úton is.

Amúgy a néhány éves kisgyerekek sem "nemi úton" kapják el nyilván. Bár náluk sokszor meg sem tudják különböztetni egy influenzától vagy mandulagyulladástól lefolyás alapján.

2014. szept. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor CMV-d volt?

Nekem EBV.

2014. szept. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Midet támadta meg?
2014. szept. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
EBV volt nekem is. Először láz, majd szűnni nem akaró hőemelkedés, persze háziorvos félrekezelt antibiotikummal, addigra már ráment a mandulámra. Utána máj (ekkor kerültem kórházba, mert a háziorvos ismét félrediagnosztizált, ő hepatitisz gyanúval küldött be, a kórháziak csak a fejüket csóválták). Mire a májértékek kezdtek jobbak lenni, ráment a gerincvelőre és teljesen leesett az egyik típusú fehérvérsejtem, akkor elkülönítettek. Három hét volt, mire visszaállt a biztonságos tartományba, de fél év is eltelt, mire teljesen rendbejött a vérképem.
2014. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jesszus, nagyon sajnálom! Nekem könnyebb volt, de végig úgy éreztem, hogy meg fogok halni, az egész testem fájt, mintha keresztre lettem volna feszítve.

Halállal is járhat, azóta olvastam.

A párodnak nem volt ilyen fertőzése/betegsége ugyanekkoriban?

2014. szept. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!