Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bal oldalt fáj, éget, viszket...

Bal oldalt fáj, éget, viszket a fejbőröm, bal halántékomnál megjelent bőrgyulladás szintén fáj és éget, bal oldalt nyirokcsomó megdagadva mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Már kb. több mint 1 hete megjelent a bal halántékomnál egy bőrgyulladás ami kezdetben nem fájt, aztán pár nappal később elkezdett fájni de nem tekintettem neki nagy figyelmet azt hittem elmúlik. Később elkezdett bedagadni bal oldalt a nyirokcsomóm és a fülem is kicsit begyulladt. Közben a bőrgyulladás elkezdett égetni viszketni és fájni de azt hittem nincs köze a nyirokcsomóhoz. Elmentem fül-orr-gégészhez szerdán ő megnézte a nyirokcsomóm fülem torkom stb. de csak annyit mondott, hogy a halántékomnál megjelent bőrgyulladás miatt gyulladhatott be a nyirokcsomóm. Aztán másnap estére már elkezdett fájni is a nyirokcsomóm úgyhogy elmentem ügyeleti orvoshoz ő is ugyanazt mondta mint előtte nap fül-orr-gégész de ő nem volt biztos benne meg nem is nagyon foglalkozott vele mert hogy ez nem sürgős és elküldött, hogy másnap menjek körzeti orvoshoz. Másnap elmentem oda is ő is mondta hogy a bőrgyulladás miatt lehet a halántékomnál. Kaptam antibiotikumot + vissza kell menjek kedden laborra.

Nos közbe a fejbőrömön is kezdett égető érzés lenni de ezt nem említettem orvosnak mert egyszer volt egyszer nem és nem nagyon éreztem. De most azóta már szinte kibírhatatlan ahogy éget és fáj meg viszket bal oldalt a fejbőröm. Vakarni egyáltalán nem vakarom mert baromira éget és fáj. Néztem tükörbe és mintha kicsit be lenne vörösödve a fejbőröm (de nem is nyúlok szinte hozzá mert eléggé éget). Illetve a halántékomnál lévő bőrgyulladás bemegy a hajam közé is a fejbőrömre ezt is észrevettem.

Néztem neten már hogy mi lehet ez. Egész a bőrráktól vagy tumortól a sima fejbőrbetegségekig.

Bőrrák úgy olvastam csak anyajegyből alakul ki akkor nem így nézne ki és ha jól tudom a rák az nem is fáj meg nem is éget. Tumor nem tudom lehet-e mert ismerősnek a nyirokcsomójában volt pont nem rég valami és ki kellet műteni, de hát nem tudom, hogy ennek köze van-e ehhez. Meg úgy tudom idősebb korban jellemző ez de hát sok gyerek is valamilyen rákban szenved. Ezt jó lenne tudni. Meg baromira éget is, fáj és viszket a bal oldalt a fejbőröm, kibírhatatlan. Ilyenkor hova lehet orvoshoz menni ha hétvége van meg ünnep lesz??? Mert baromira nem bírom már ezt a valamit, és egyre rosszabb úgy érzem. Ügyeleti orvos bukta mert nem tudta múltkor se és elküldött.


20/f



2014. ápr. 19. 04:31
 1/4 A kérdező kommentje:
hajam is hullik már eléggé
2014. ápr. 19. 20:17
 2/4 anonim válasza:

Nem tudom mi lehet ez, de ne hagyd magad lerázni, míg ki nem derül mi okozza. Kérj beutalót bőrgyógyászatra, az ügyeleten se mindig ugyanaz az orvos van. A bőrgyógyászati dolgokat elég nehezen ismerik fel még az orvosok is.

Azért gondold végig nem változtattál- e mostanában hajsampont, mosóport vagy mást, esetleg lehet allergia is.

2014. ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Itt ügyeleten mindig ugyanaz a doki. Ugyanazt a sampont, mosóport stb. használom mint eddig is. Az antibiotikum meg nem hatott semmit - már lassan elfogy az összes de nem lett kisebb a nyirokcsomóm, ugyanúgy be van gyulladva
2014. ápr. 22. 01:00
 4/4 anonim válasza:

Talán a labor kimutat valamit, ha az sem, bőrgyógyász, és úgy tudom onkológiára beutaló sem kell.

Nagyon sok minden okozhatja, akár egy rossz fog is, de ezt csak az orvosok tudják kideríteni,ne hagyd őket békén, amíg ki nem derítik mi okozza a tüneteidet. Pontosan azért, mert lehet egyszerű bőrgyulladás ami kenőccsel elmulasztható, de lehet komoly is amikor számít az idő.

Remélem valami egyszerű probléma és most már megtalálják mi okozza !

2014. ápr. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!