Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Dalacin okozta hasmenés,...

Dalacin okozta hasmenés, mekkora az esély, hogy ez vastagbélgyulladás?

Figyelt kérdés

Hat héttel a Dalacin kúra után vizes hasmenésem van, napi 4-8x járok wc-re, volt hogy éjszaka is. A betegtájékoztató azt írja, hogy a Dalacin okozhat akár halálos kimenetelű álhártyás vastagbélgyulladást. Elmentem a háziorvosomhoz, elmondtam neki a Dalacint, de nem vette komolyan. Hasfogót írt fel, ami kifejezetten ellenjavallt abban az esetben, ha antibiotikum okozta vastagbélgyulladásom van.

Egy ideje probiotikummal kúrálom magam, de nem használ! A hasfogóból kettőt bevettem, de nem merem tovább szedni.

Itt van két cikk, ami a frászt hozta rám:

[link]


[link]



#hasmenés #Dalacin #álhártyás vastagbélgyulladás
2014. ápr. 30. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Én kb. egy éve sokkot kaptam a Dalacintól, azaz mérgezéses sokkot, és még se csináltak velem se semmit a dokijaim. Én mellette probiotikumot is szedtem, de hiába, tehát azt mellette érdemes szedni, utána is, de lassabban hat, pláne az olyan, amit gyógyszertárakba kapni, és van benne kb. két fajta bogyó. Én elmennék a helyedbe egy másik orvoshoz, mert a minimum az lett volna, hogy elküldjön egy vérvételre, és utána kezelgessen. Komolyabb probiotikumot is vehetnél, lehet semmi bajod, és csak az kell neked, azt természetgyógyászoktól is kaphatsz, de ajánlani is tudok neked. Amikbe csak egy-két tényezők vannak, azok semmit se érnek, sajna.

Egyébként ne kutakodj neten ilyen témákba, mert persze, hogy utána meg a frász kerülget. Ebbe a hibába én is sajna beleestem. Úgy se igen tudjuk diagnosztika nélkül kitalálni, hogy mi a valódi bajunk, mert hát nem vagyunk orvosok.

2014. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, a másik orvos jó lenne, de honnan akaszthatnék le most hirtelen egy másik háziorvost? :(

Te hogyan gyógyultál meg? Mi az a mérgezéses sokk?

2014. ápr. 30. 10:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Hány napja tart ez a hasmenés? Nem kell azért annyira megijedni, néhány napot simán kibírsz egy durvább hasmenéssel is, HA KELLŐEN PÓTLOD AZ ÁSVÁNYI ANYAGOKAT (gyógyszertárban vehetsz erre vízben oldható port, amit meg kell innod).

DE. Ha pár napnál már régebb óta tart ez a hasmenés, akkor igenis menj vissza az orvosodhoz, közöld, hogy a hasfogó nem használt, közöld még egyszer az antibiotikumszedést és ne hagyd békén, amíg nem jár utána!

2014. ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem hogy öt napja tart. Két napig nem is törődtem vele, mert nem volt vészes. Elkezdtem szedni a probiotikumot, arra rosszabodott.

Egyébként Meforalt is szedek, de szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem a Meforaltól megy a hasam. Mert a Meforalt már legalább másfél hónapja szedem, és nem volt vele gondom. A dokim szerint inkább a Meforal a ludas, mint a Dalacin.

2014. ápr. 30. 12:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Akármelyik lehet, akár akkor is, ha korábban nem volt vele problémád. Én visszamennék hozzá. És a gyógyszertárba nolyan hasmenésre való port mindenképpen vegyél, bár ha cukorbeteg vagy, akkor kérdezd meg, hogy hogyan fogyaszthatod. Azért ilyen nagyon erős vizes hasmenés sajnos rövidtávon vezethet elég súlyos állapotokhoz.
2014. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok: hát én így konkrétan nem tudom, hogy mi is az, nekem dokik mondták, hogy az volt nálam. Két tablettától. Egy csomó mellékhatásom lett, végül totál fekete lett a szám, és beájultam. Majd ki tudja, hogy de magamhoz tértem, viszont nem tudtam kb. megmozdulni se jó dbig.

Másik orvos: nem konkrétan házi orvosra gondoltam, hanem ha van rá kereted maszek belgyógyászra, vagy esetleg menj el a nőgyógyászodhoz és kérd meg, hogy segítsen ebben neked, vagy vmi hasonlóra.

2014. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!