Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasmenéses problémám van....

Hasmenéses problémám van. Valaki, aki volt már hasonló helyzetben, elmondaná, hogy mi lenne a megoldás, illetve mennyi idő alatt múlik el?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy két napja folyamatosan hasmenésem van és tegnap délután, valamint tegnapelőtt délután elkezdett felmenni a lázam 38,9-ig, amit első éjszaka az Algopyrin csak megfogni tudott 38,5-ös szinten, tegnap éjjel az Algoflex pedig le tudott vinni 36,4-es hőmérsékletre (amin bevallom, én is nagyon meglepődtem).


Tegnap voltam orvosnál (aki sajnos nem a saját háziorvosom, mert nem vagyok otthon) és nem vitte túlzásba a vizsgálatot. Kérdezgetett és azt mondta, hogy szerinte rosszat ettem és 48 óra alatt el kell neki múlnia. Nem nyomkodott meg sehol, nem nézte meg a szívemet sem, semmit. Pedig belgyógyász.


Aztán írt fel nekem Reasecet, Enterolt és Normolytet. A problémám viszont az, hogy a mai napon is alig bírok felkelni az ágyból, fáj a fejem, valamint a nyakam és ugyanúgy hasmenésem van, csak nem annyira gyakran mint korábban. Gyógyszer nélkül úgy félóránként/óránként kellett wc-re mennem, így meg csak 3-4 óránként kell. De az állaga ugyanolyan. A hőmérsékletem most olyan 37,2-4 körül van, aztán estére kiderül, hogy fog-e megint felmenni, vagy sem.


Akinek volt már hasonlóban része, annak az orvos milyen gyógyszert írt fel és mit javasolt? Banánon és ropin kívül semmit nem eszek; ecetes vizet, teát és vitamin pezsgőtablettát iszok.


A Reasec egyáltalán jó erre a tünetegyüttesre (mert olvastam valahol, hogy bizonyos megbetegedéseknél többet árt, mint használ) és teljességgel kizárható például a vakbélgyulladás?



2014. máj. 15. 13:25
 1/10 A kérdező kommentje:
ééés akkor azt kihagytam, hogy a Reasec papírja szerint kezdésként négy, majd 6 óránként kettő tablettát kéne bevenni, az orvos viszont azt írta rá a receptre, hogy napi 3x1 tablettát kell bevenni. Na most itt is kinek higgyek?
2014. máj. 15. 13:27
 2/10 anonim ***** válasza:
Így van. Ez az orvos nem áll éppen a helyzet magaslatán! A lázad inkább vírusos vagy bakteriális fertőzésre utal és ezekben az esetekben a Reasec és társai (Lopedium?imodium) kifejezetten árthat,mert a hatásával elősegíti a kórokozók által termelt méreganyagok felszívódását a belekből. Szedd a Normolytot, vegyél Smecta port, Bolus Adstringens-t (ez akárcsak a széntabletta megköti a méreganyagokat)ebből szedjél naponta 3 x 4-5 tablettát,amíg van hasmenésed,ha már csökken,az adagot is csökkentheted. Diétázz tovább, igyál sok folyadékot és kb. 4-5 nap mire meggyógyulsz. Amúgy most járvány van.
2014. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na, akkor most kicsit megijedtem.


A vicc az, hogy mielőtt elmentem az orvoshoz, pont Smectat ittam, mert általában az szokott segíteni megfogni a székletet, de most ez annyira annak sem sikerült.


Az Enterolról mi a véleményed?

2014. máj. 15. 13:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne ijedezz! Semmi gond!

Az Enterol hasonló a Reasechez.

2014. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Oké, akkor azt sem szedem tovább. Még jó, hogy tegnap 5k-t otthagytam a gyógyszertárban ezekre.


Köszi a választ.

2014. máj. 15. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Jobbulást Neked!
2014. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az Enterolt szedjed! Nem olyan, mint a Reasec, egyáltalán. De írd be a nevét Google-be, és te is megláthatod. A Normolyt és az Enterol segít helyreállítani a megfelelő bélflórát, igenis fontos, hogy beszedd őket. A Reaseccel én sem értek egyet, a Smecta valóban sokkal hasznosabb.
2014. máj. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

# 7:

Oké. Még úgyis várnom kell vele, mert napi 2 tabletta a javasolt és reggel már bevettem az egyiket, úgyhogy még várok ezzel kapcsolatban véleményeket. Egyébként én is azt olvastam tegnap, hogy helyrerakja a bélflórát.


# 6:

Köszönöm. :)

2014. máj. 15. 14:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem valóban nem ugyanaz a hatóanyagcsoport,de a bélmotilitást szintén csökkenti,a hatása olyan.
2014. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Basszus! Elnéztem,nem Enterobenéről van szó! Bocs!!
2014. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!